Ташкент. Перші враження від Узбекистану

В Узбекистані є пам'ятки, споруди, яким кілька тисяч років, і є проста життя простих людей. Втім як скрізь. Хочеться розповісти саме про другий, і найцікавіше це зробити на прикладі Ташкента. Цей пост про знайомство зі столицею сучасного Узбекистану, про будинках, вулицях, дорогах, скверах, людей Ташкента.

Словом, ласкаво просимо в Ташкент!

Вы можете купить комнатные растения в донецке о самой выгодной стоимости на сегодняшний день.

Ташкент. пар

Кілька слів про дорогу. Якщо Ви плануєте потрапити в Узбекистан, вибирайте літак. Поїзд Москва-Ташкент - це найгірший поїзд на якому я коли-небудь куди-небудь їхав. Причому купе від плацкарта майже не відрізняється. Різниця власне тільки в тому, що в плацкарті немає двері закриває купе. Що б там РЖД не говорило про поліпшення якості сервісу - майже три дні як в армії. Та ще кілька митниць, в тому числі транзитна через Казахстан на в'їзді і на виїзді з країни. Діють дуже серйозно: ріжуть дині, ламають коржі (думаю, нікому не потрібно пояснювати, що саме шукають), пасажирів знімають з поїзда. Всі хочуть грошей. Це свавілля. Загалом не повторюйте моїх помилок, летите літаком. Чотири години і Ви в Ташкенті.

Тепер про більш приємне. Ташкент сподобався. Місто дуже світлий. Життя здається розміреним, ніякої суєти, незважаючи на те, що це столиця. Ніякої звичної нам нервування, ніхто нікуди не біжить, не поспішає, чи не обганяє на авто, порушуючи правила. Нічого цього немає.

Можливо, це враження оманливе. У Ташкенті є всі атрибути столиці і великого міста. Є метро. Три лінії. Так як метро будували в 70-е, майже кожна станція твір, як і в Москві. Крім звичних нам мармурових перонів, в оздобленні національний колорит.

У метро менти. Мене раз зупинили, зробили огляд, вивернули все кишені, перерахували всі гроші. Запитали, де міняв. Питаю, хлопців, а че таке-то? Відповідають, нічо - просто огляд. Чи не місцевий ти ось і оглядаємо. Всі повернули. Побажали удачі. Відпустили, але мабуть це в порядку речей. Тут можуть навіть Лексус на дорозі зупинити і запитати на які доходи він куплений. Краще звичайно мати пояснення на такий випадок. А взагалі дорогих машин мало, їздять в основному на Матізах і Нексія.

вулиці Ташкента

Ще трохи з особистого досвіду. Автомобілісти поступаються дорогою. Можна переходити в будь-якому місці. Вартість будь-якого товару або послуги автоматично збільшується від того, що Ви не місцевий. Але є слово «брат», яке дуже допомагає в спілкуванні. Все узбеки один одному брати. Правда в різних ситуаціях братами можуть виявитися також таджики, росіяни, англійці 🙂

Тепер знову про місто. Дуже сподобалися парки, парки чудові: фонтани, альтанки, пам'ятники. Особливо Центральний Парк імені Алішера Навої.

Ташкент приємне місто, всім рекомендую до відвідування. Але з Ташкента я відправився в ще більш цікаві місця, Самарканд і Бухару, але про це трохи пізніше.