​Еко-день В Мальме

Мальме - третє за величиною шведський місто, столиця самого південного регіону Сконе і піонер екологічного будівництва. Історія Мальме - це історія успіху міста, який завдяки зміні стратегії свого розвитку після двох найсильніших економічних ударів в 70-х і 90-х роках став прикладом для багатьох міст по всьому світу. Міська влада з усього світу приїжджають в Мальме, щоб навчитися у шведів планування міста з урахуванням і екологічної, і соціальної, і фінансової складової.

Тут велосипедів більше, ніж машин, громадський транспорт їздить на переробленому смітті, розумні будинки вже стали повсякденністю, а в ресторанах подають тільки страви з сезонних продуктів з місцевих ферм.

Лучший строительный магазин предлагает Вашему вниманию огромный ассортимент товаров по самым выгодным ценам на сегодняшний день.

Їхати сюди найкраще через Копенаген - поїзд довезе вас прямо з аеропорту до центру Мальме за 20 хвилин.

Взяти напрокат велосипед

Почніть еко-день з оренди самого підходящого в Мальме транспорту - велосипеда. Нещодавно Мальме став 6м в світі велосипедним містом, а в Швеції він взагалі самий велосипедний. 40% жителів міста щодня їздять на велосипеді, тому не дивно, що велосипедна інфраструктура тут на вищому рівні. 500 км велосипедних доріжок побудовані не вздовж автодоріг, як, наприклад, в сусідньому Копенгагені, а окремо, в тіні зелені і серед житлових будинків і невеликих захованих від туристів магазинчиків, або уздовж берегової лінії. У Мальме кожна велосипедна доріжка носить своє унікальне ім'я, не залежно від довколишніх автодоріг. Покажчики, велосипедні світлофори, а також виняткова ввічливість автовласників по відношенню до велосипедистів - гарантія безпечної поїздки.

Сніданок в еко-кафе Fyn

Fyn - затишний ресторанчик для вегетаріанців і веганів, що використовує для приготування екологічні продукти місцевого виробництва. Фокус робиться на якості інгредієнтів, де це можливо до складу страв замість звичних продуктів включають їх більш корисні альтернативи. У ресторані можна смачно поснідати, пообідати або просто випити кави. У вихідні між 11.00 і 15.00 накривають смачний бранч-буфет всього за 125 крон. Печиво випікається прямо в ресторанчику власницею Амандою за рецептами її матері. Кафе названо в честь датського острова Фюн, з яким у власників кафе багато приємних спогадів.

На велосипеді вирушайте в знаменитий еко-район Вестра Хамнен, або Західна гавань, на березі поливу Ересунн. Район, де колись розташовувалися суднобудівні верфі, повністю перебудували в 2001 році: тепер тут розумні будинки з еко-матеріалів, що володіють низьким коефіцієнтом тепловтрат, вакуумна система роздільного збору побутових відходів, і повна незалежність від традиційних джерел енергії. До 2030 року міська влада Мальме розраховують повністю перейти на вітряки і сонячні батареї в усьому місті, поки ж замкнуту систему енергозабезпечення тестують на Західній гавані.

Сюди приїжджають, щоб подихати свіжим повітрям, погуляти серед будинків майбутнього, поїсти еко-морозива в кафе Bar Italia або пообідати в першому в Швеції еко-ресторані Salt & Brygga, посидіти на дерев'яній набережній з видом на протоку Ересунн. Вас обов'язково спіткає відчуття, що майбутнє вже настало. А ще тут можна купатися!

Шопінг в еко-супермаркеті Green Matmarknad

У цьому магазині, розташованому тут же в районі Західна гавань, вам не потрібно перевіряти ще раз склад товару на наявність небажаних інгредієнтів. На площі в 1400 кв.м. продаються корисні для здоров'я продукти харчування, що не містять штучних добавок і хімікатів. Більшість продуктів вироблено тут же, в регіоні Сконе, що означає не тільки суворе дотримання еко-норм, а й те, що продукти не зіпсувалися за час доставки, а природі був доставлений мінімальний шкоди від транспортування. Риба закуповується тільки у виробників, що входять в список рекомендованих Всесвітній фондом природи, що не наущать еко-законодавство і виконують правила лову риби. Тут же на власній Зеленої кухні готують дуже смачні ланчі на винос.