Як почистити домашній текстиль: прання штор, покривал і чистка подушок

Проводити прання штор, гардин, покривал або скатертини потрібно раз на рік. Процедура буде залежати від того, з якої тканини зроблений цей домашній текстиль.

Мы расскажем вам хитрости интимной жизни, которые были когда-то.

Вибагливий шовк, особливо натуральний , перуть вручну при температурі не вище 30 ° С. В якості миючого підійде нейтральний порошок або мило без барвників. Іноді додають 1ст. л. оцту на 1 л води і сухі висівки. Після теплої води виріб полощуть в холодній і не віджимають, а сушать за допомогою рушники. Шовк линяє, а тому особливо дбайливо слід з нього видаляти плями.

Тендітну органзу (це волокна віскози і шовку) краще замочити на годину в теплій воді 30 ° С з розчиненим у ній м'яким засобом, а потім прополоскати і легко віджати. Миючий краще вибрати рідке, яке не піниться і добре вимивається. Можна скористатися пральною машиною, але відключити віджимання щоб уникнути затягувань. Сушка органзи є просто можливість стекти з неї воді, а вологу тканину вже можна розвісити на місця, де вона і досохнет. В такому випадку прасування не потрібно. Припустимо акуратно погладити органзу ідеальною поверхнею праски на режимі синтетики або шовку. Будь тюль для гардин при машиною пранні краще поміщати в мішечок, щоб він не втратив свою форму.

З синтетичними недорогими тканинами буде впоратися набагато легше, використовуючи машинне прання і засіб для виведення плям. Як правило прасування вони не вимагають, а вивішувати гардини і штори можна вже після хорошого віджимання.

Кашеміровий плед перуть руками при 30 ° С із засобом для вовни і шовку. Річ поміщають в воду після його повного розчинення, м'яко стискають. Полощуть так само акуратно у воді температури прання, інакше виріб дасть усадку. Сушать розправленим поверх рушники на столі. Можна застосувати машинне прання, якщо це дозволено виробником.

М'який фліс допускається прати в машині при 30-40 ° С. Тільки не набивайте щільно барабан, інакше тканина погано відіпрати і жорстко сомнется. Варто додати кондиціонер для делікатних тканин і вибрати щадний режим. При ручному пранні має сенс виріб замочити ненадовго з м'яким милом або пральним порошком, тоді бруд легко відійде. Фліс не можна віджимати, гладити і сушити в машині. Речі дають стекти і потім її сушать розправленої на рушник.

Прання та чистка подушок

Термін служби пір'яного вироби 5 років. Після цього чистку подушок потрібно проводити щорічно , оскільки пір'я - розсадник всілякої зарази від алергії до проблем зі шкірою. Тому дуже важливим моментом є прання та чистка подушок. Це зовсім не проста справа, впоратися з пір'ям і пухом. Процес досить складний і трудомісткий, якщо робити це вручну. Перо не водоплавної птиці після прання може почати розкладатися і всі ваші праці будуть марні.

Прати подушки потрібно в гіпоалергенний якісному засобі. Вже краще вдатися до допомоги пральної машини. Для цього вміст подушки поділяють на кілька частин по декільком мішечках з щільної тканини і добре їх зашивають. Якщо подушка маленька - перуть цілком в своєму рідному напірнику. Далі 60 ° С і делікатний режим, добре струснути і просушити на сонці, періодично струшуючи і перевертаючи.

А ось подушку їх холлофайбера правильніше буде випрати руками, тоді вона не зіб'ється в грудку. Подушку замочують у звичайній шампуні на півгодини, потім віджимають, дають воді стекти і сушать в добре провітрюваному приміщенні або на повітрі.