​SOS: що робити якщоВи загубились

Здоров'я, а часом і життя людини, який заблукав у лісі, в чималому ступені залежить від того, як він підготувався до виїзду на природу

На природі люди губляться щорічно, але восени, в пік сезону збору ягід та грибів, - ще частіше. «Моя Планета» і координатори пошуково-рятувального загону «Ліза Алерт» допомагають розібратися з тим, як орієнтуватися на місцевості, розпалити багаття в диких умовах, звідки чекати допомоги і як повернутися додому цілим і неушкодженим.

Лучшие рестораны для свадьбы арендовать по самой выгодной стоимости на сеголняшний день.

РЕЧІ ПЕРШОЇ НЕОБХІДНОСТІ

Візьміть з собою заряджений мобільний телефон (якщо є запасний, зарядку і його і візьміть з собою), сірники або запальничку, ніж, воду, щось з їжі, найкраще невелике за обсягом і вагою, але калорійне. Якщо вмієте користуватися компасом - захопіть і компас. Якщо навігатором - навігатор. Незамінним девайсом для мисливців, грибників і туристів стануть годинник G-SHOCK MUDMASTER - багатофункціональний гаджет, в якому, крім годин, є термометр, барометр, висотометр і компас. Одягніться по погоді з урахуванням прогнозу на найближчу добу, в будь-якому випадку візьміть з собою дощовик або накидку і щось тепле. Якщо одяг для лісу у вас переважно темних або камуфляжних відтінків, надіньте (або візьміть з собою) жовту сигнальну жилетку.

попередити РІДНИХ

Повідомте рідним або друзям, куди ви збираєтеся піти, приблизний маршрут і приблизний же час, коли ви повинні повернутися. Попросіть їх без зайвої потреби вам не дзвонити, але якщо вас не буде до обумовленого часу, якщо ви не будете брати трубку або якщо ваш телефон виявиться поза зоною дії мережі, - негайно звернутися на гарячу лінію пошуково-рятувального загону «Ліза Алерт» або в службу 112.

ОСНОВНІ ПРАВИЛА

Якщо ви зрозуміли, що заблукали в лісі і не знаєте, як з нього вийти, по-перше, зупиніться і зберіться з думками. Не панікуйте.

G-SHOCK MUDMASTER - багатофункціональний гаджет: годинник, термометр, барометр, висотометр і компас. Він постійно заряджається від сонячної енергії навіть в саму похмуру погоду. Водонепроникність - 20 бар, це означає, що в годиннику G-SHOCK MUDMASTER можна купатися, пірнати і навіть занурюватися з аквалангом. Корпус виконаний за технологією Mudresist, тобто бруд і пил пристрою не перешкода.

Перевірте рівень заряду на мобільних телефонах, якщо їх декілька. Вимкніть всі, крім самого зарядженого, і приберіть в тепле сухе місце - це буде ваш «недоторканний запас». На включеному телефоні встановіть мінімальну яскравість екрану, відключіть всі функції, крім найнеобхідніших. Зателефонуйте рідним і настійно попросите їх не дзвонити вам самим до вашого виходу з лісу.

Якщо в просвіті між деревами ви бачите порожній простір: поляну, дорогу, поле, просіку, лінію електропередач - постарайтеся вийти туди.

Якщо ви зайшли в болото, постарайтеся вийти на максимально високий і сухе місце, при цьому йдіть назад, по вже пройденому, а значить, безпечнішим шляхом (докладніше - в матеріалі «Моїй Планети» «Чому трясовина засмоктує?»).

Якщо вийти самостійно не виходить, телефонуйте рятувальникам (тел. 8-800-700-54-52, безкоштовно і цілодобово). Якщо коштів на мобільному телефоні немає, пам'ятайте, що служба 112 викликається навіть при негативному балансі, а в ряді моделей апаратів - навіть при відсутньої сім-карті.

ЧАС ДОБИ

Якщо ви загубилися в світлий час доби, можете впевнено пересуватися і не травмовані, швидше за все, вийти з лісу вам допоможуть дистанційно. Якщо вже вечоріє, по можливості знайдіть відкрите сухе місце, розведіть багаття, організуйте собі нічліг і залишайтеся там до ранку. Не ходіть по лісі вночі, навіть якщо вам здається, що ви вже точно зрозуміли, де перебуваєте. Те ж саме потрібно зробити, якщо ваш телефон після розмови з рятувальниками розрядився.

«Людина без візуального орієнтиру в просторі не буде йти по прямій лінії. У його сенсомоторної системі накопичується «шум»: сторонні орієнтири, уявлення самої людини про його місцезнаходження і напрямку руху. І вони-то його і збивають з пантелику. »

ПРИРОДНІ ОРІЄНТИРИ

Якщо акумулятор у вашому апараті сіл до того, як ви встигли повідомити службам, що заблукали, або ви забули його будинку, спробуйте вийти самі в світлий час доби.

Якщо ви уявляєте собі карту району, в якому заблукали, постарайтеся пригадати, які великі дороги, автомобільні або залізничні, або річки знаходяться у відносній близькості від вас і в якому напрямку вони повинні бути. Зорієнтуйтеся по сторонах світу.

Якщо у вас немає компаса або ви не вмієте ним користуватися, майте на увазі, що в середній смузі Росії влітку сонце знаходиться на півдні (астрономічний полудень) о першій годині дня, на сході - в 7 ранку, на заході - близько 7 вечора.

Якщо ви недавно проходили якісь дороги, просіки, ЛЕП, спробуйте повернутися і далі йти вздовж них. Якщо ви чуєте повторюється глухий шум, наприклад від шосе або залізниці, спробуйте рухатися на цей звук. Якщо ніяких доріг або просік останнім часом ви не проходили, ніякого шуму не чуєте, згадай