​РУЇНИ РИМСЬКОЇ ІМПЕРІЇ

В цьому маршруті мінімальну кількість традиційних римських пам'яток. Ті, хто цікавляться спадщиною римських імператорів, напевно знають з путівників, що подивитися. Колізей і Ватикан складно не помітити, а ось спуститися в підземелля або пробігтися по найдавнішого стадіону вдається не кожному.

Профессиональные музыканты сделают Ваш праздник незабываемым.

Сніданок в Obiká

Немає нічого кращого, ніж моцарелла на сніданок! У Obiká на площі Кампо де 'Фьорі цей м'який італійський сир подають як найголовнішого страви - імператора кухні. Моцарелла тут готується тільки з молока буйволиць і є в чотирьох видах: класична, з вираженим смаком, копчена і у вигляді крему. На додаток до неї потрібно взяти «гарнір» - сицилійські артишоки або баклажани, помідори, прошутто, анчоуси, а для особливо голодних - рибу-меч.

Підземелля під палаццо СПЕККА

Забратися в катакомби або в Рим, який з плином тисячоліть виявився під землею, напевно хочеться кожному. Найпростіше це зробити в підземеллі під палаццо СПЕККА, до якого від Obiká на Кампо де 'Фьорі близько 5-ти хвилин пішки. В цьому ж будинку знаходиться дитяча бібліотека. Щоб потрапити сюди, потрібно домовитися про прибуття заздалегідь, зателефонувавши по телефону єдиної римської довідкової 060608 (можна по-англійськи). У призначений час у палаццо вас чекатиме доглядач, щоб відкрити двері в підземелля.

Вулиця Театру Марцелла

Від попереднього пункту зупинки йдемо в сторону Вітторіано. Шлях займе 10 хвилин. Від цієї будівлі починається вулиця Театру Марцелла. Якщо йти по ній в сторону Тибру, можна побачити відразу кілька важливих пам'яток Стародавнього Риму. По-перше, Капітолійський пагорб, а по-друге - власне, самі руїни Театру Марцелла. Якщо не звертати з вулиці, то далі, по правій стороні, здасться недавно відреставрований храм «Геракла Переможця», а навпаки - «Уста правди» (пам'ятаєте епізод з «Римських канікул»?) В храмі Санта Марія ін Космедін.

Обід на ринку Кампанья Аміко у Чирко Массимо

В кінці віа Луїджі Петроселлі поверніть на віа деї Черк. На перехресті поверніть наліво - ви на місці. На відміну від туристичного ринку на Campo de 'Fiori, тут купують продукти тільки місцеві жителі. У круглому приміщенні поряд з Чирко Массимо продаються фермерські продукти з регіону Лаціо. Цей ринок - ініціатива організації Campagna Amica, мета якої - популяризувати невеликі місцеві господарства. Тут є лотки з м'ясом, сирами, медом, солодощами, оливковою олією і вином. А у внутрішньому дворику можна з'їсти комплексний обід з келихом вина - все задоволення за 7-10 євро.

Випити кави і з'їсти десерт в Cristalli di Zucchero

Кондитерські Cristalli di Zucchero (їх в місті дві) спеціалізуються на всіляких солодощах маленького розміру. Мабуть, щоб не витрачати час на відкушування. Перша розташована в районі Монтеверде. Крім солодкого, тут подають непогані Панін. А друга - поряд з Чирко Массимо і в сусідній будівлі з ринком Кампанья Аміко. Тут немає сидячих місць, але коли це когось зупиняло?

Прогулянка по Чирко Массимо

«Великий цирк», точніше, великий іподром знаходиться між Авентинским і Палатинским пагорбами і в двох кроках від кафе Cristalli di Zucchero. За гонками на колісницях, які тут регулярно проводилися, спостерігали великі цезарі Римської імперії. Зараз же по Чирко Массимо здійснюють ранкові пробіжки місцеві жителі і вальяжно прогулюються туристи. Іноді на стадіоні проходять концерти, а також народні гуляння. Наприклад, в честь свята або перемоги футбольних клубів «Лаціо» або «Роми».

Авентинський пагорб

Переходимо дорогу і піднімаємося на пагорб по віа ді Санта Сабіна. Авентинський пагорб - найспокійніше і заспокійливо місце для післяобіднього відпочинку. За часів Республіки тут жили раби і плебеї, зараз стати власником квартири на Авентине - мрія будь-якого римлянина. На підйомі на пагорб обов'язково зайдіть в апельсиновий сад - повітря тут насичене солодким, дурманним запахом цитрусових. Тут, в тіні дерев і під спів птахів, можна розташуватися на мармуровій лаві і зануритися в царство Морфея хоча б на півгодини. Цього вистачить, щоб відновити сили і нагуляти апетит перед вечерею.