Монтаж повітроводів: особливі якості процесу
Система вентиляції в будь-якому приміщенні вимагає не тільки ретельного проектування, але і монтажу. І під час роботи через підвищену трудомісткості і складності займає монтаж повітропроводів.
Труднощі не дрімають
Профессиональный фитнес клуб Черкассы предлагает Вашему вниманию широкий спектр услуг по самой выгодной стоимости на сегодняшний день.
Для початку фахівець робить проект майбутніх робіт, враховуючи перелік завдань, які стоять перед всією вентиляційною системою. Тільки після точного планування починається сам процес установки воздуховодов. Тут-то і чекають головні складності, де однією з головних є той факт, що повітроводи, як і інше вентиляційне обладнання, досить громіздкі.
З огляду на те, що розміри і вага обладнання досить великі, то майстрам вкрай складно зробити монтаж стійким на висоті. Тому нерідкі випадку, коли застосовується така допоміжна техніка, як автоматичні гідропіднімачів, монтажні майданчики, самохідні крани і так далі.
Основні моменти
На сьогоднішній день при монтажі повітропроводів найчастіше використовується вузловий метод, який передбачає з'єднання прямих відрізків повітропроводів між собою внизу. При цьому в верхню частину піднімають вже укріплені вузли, довжина яких йде від 25 до 30 метрів. А допомагає піднімати відрізки спеціальний автоматичний кран. Для монтажу вузла фахівець заздалегідь вибирає кріплення, а сам відрізок остаточно кріпиться до всієї вентиляційної системи вже нагорі.
При монтажі повітропроводів використовуються різні елементи кріплення:
Z- і L-образні профілю і шпильки;
траверса, хомут і шпильки;
забивний анкер з металу;
струбцини;
перфолента.
Установка повітропроводів здійснюється із застосуванням трьох важливих правил.
Використовується мінімальна потрібне число повітропроводів.
Не в жодному разі не можна монтувати вже зіпсовані повітроводи.
З метою забезпечення необхідного тиску і руху повітряних потоків повітроводи розтягуються до межі.
види повітропроводів
Сталеві - це найбільш міцні і надійні елементи, адже виконані вони з металу. Як правило, використовується стандартна сталь, куди рідше - нержавіюча. Діаметр такого воздуховода варіюється від 125 до 750 міліметрів.
Гнучкі і напівгнучкі - комбіноване обладнання, представлене у вигляді рукава з алюмінієвої фольги.
Пластикові - а ці повітроводи можуть бути і гнучкими, і дуже жорсткими, ім'я при цьому невеликий діаметр.
Металопластикові - одні з найсучасніших рішень. Виробляються зі спіненого пластику, арміруя всередині і зовні алюмінієвою фольгою.