Ще трохи про визначні пам

Загалом це залишки фотографій і різних міркувань на тему Кракова і Польщі, зібраних воєдино. Ну і пора б рухатися далі, наступний пост буде вже про Будапешті. А поки що деяка кількість шматочків з мозаїки під назвою «Краків».

Вы можете купить кролика цена, которого Вас непременно приятно удивит.

Краків. Вид на Вавель

Почнемо з двох знакових для міста історичних об'єктів, для мене рівних за значимістю: Вавеля і Ягеллонського Університету. Я їх якось незаслужено не згадувала поки.

Вавель має дуже особливе значення для поляків. Це резиденція і усипальниця польських королів, на Вавельському кафедрі служив колись майбутній Папа Римський Іоанн Павло II, тут же похований президент Польщі Лех Качинський з дружиною. Це втілення історії не тільки стародавньої, але і сучасної.

Ну а Ягеллонський Університет це просто пісня! Одне з найстаріших навчальних закладів в Європі! Був заснований ще в середині XIV століття. Зараз в університеті 15 факультетів і більше 44 тисяч (жах!) Студентів. Звичайно, університет такої величини це далеко не одну будівлю, а безліч корпусів, розкиданих по всьому місту, але найцікавіший і значний з них знаходиться на одній з тихих вуличок старого міста, що йдуть від Ринкової Площі.

Тепер можна перейти до пам'яток трохи менш значним, а також просто до цікавинок, які привернули мою увагу на вулицях міста.

- Усім відомо, що Польща одна з найбільш релігійних країн, 95% населення називають себе католикам. І це насправді всюди, здається, що релігія стала національною ідеєю, що об'єднує поляків. Звичайно ж, вони шанують Іоанна II, на вулицях більше ніж часто зустрічаються служителі церкви, абсолютна більшість, що проходять і проїжджають (за кермом, на велосипеді або громадському транспорті) мимо костьолу, хрестяться, а ввечері в неділю храми не обіймають всіх бажаючих потрапити на службу віруючих.

Польща одна з найбільш релігійних країн