​Базиліка Сакре-Кер (Базиліка Святого Серця)

Базиліка Сакре-Кер (Basilique du Sacré Cœur), буквально перекладається як «базиліка Святого Серця», і є католицький храм в Парижі. Базиліка в Парижі була побудована в 1876-1914 роках за проектом архітектора Поля Абаді.

На вершину пагорба Монмартра, який вінчає базиліка Сакре-Кер, веде широка багатоярусна сходи. Це місце користується великою популярністю серед туристів, так як з оглядового майданчика відкривається панорамний вид на Париж.

Купить велосипед или самокат Вы можете на сайте https://velik.kz по самой выгодной стоимости на сегодняшний день.

Історія

Велична будівля базиліки в Парижі була зведена за ініціативою католицької церкви на гроші прихожан. Після низки невдач, в числі яких і провал у війні з Пруссією, і кількамісячна облога Парижа, і «кривавий тиждень» Паризької комуни, і полон імператора Франції, парижани вирішили спокутувати свої гріхи перед Всевишнім, збудувавши Йому на славу великий храм. Християнський храм на найвищій точці Парижа мав символізувати їх каяття і смирення.

Пропозиція про будівництво базиліки в пам'ять про жертви франко-прусської війни було висунуто в 1817 році, але тут же зазнало критики. Однак, отримавши підтримку депутатів, які в 1873 році дали згоду на будівництво, проекту дали хід. Перший камінь був закладений 16 червня 1875 року. У ході урочистої процедури початку будівництва в грунт пагорба поклали бронзовий медальйон «Франція підносить Христу Монмартрська базиліку», а також невеликий ящик з французькими медалями і пергамент з протоколом церемонії підстави базиліки Сакре-Кер в Парижі.

Будівництво базиліки в Парижі тривало до 1914 року, затримки в будівництві базиліки були пов'язані з просіданням грунту пагорба, який неабияк перерили в старовинних каменоломнях.

архітектура

Базиліка Сакре-Кер в Парижі будувалася в римсько-візантійському стилі. У ній переплетені елементи романської, готичної, ренесансної та візантійської архітектури, які талановитий архітектор органічно гармонизировал між собою.

Для побудови базиліки Сакре-Кер вибрали нестандартний матеріал - білий камінь, який доставляли в Париж з кар'єрів Шато-ЛАНДОН. Камінь відрізняється твердістю, а під час дощу - біліє.

Форма куполів базиліки Сакре-Кер ідентична силуету базиліки 12 століття Сен-Фрон в Периге, що на півдні Франції. Висота основного купола становить 83 м, висота дзвіниці дорівнює близько 100 м. Один із дзвонів, яким відома базиліка Сакре-Кер - дзвін «Савояр» (la Savoyarde) - має вагу в 19 тон і є найбільшим дзвоном Парижа.

Внутрішнє приміщення базиліки прикрашають кольорові вітражі та монументальна мозаїка на тему «Благоговіння Франції перед Серцем Господнім». Ця мозаїка була виконана в 1912-1922 роках, її автор - художник Люк-Олів'є Мерсон.