​Музей Родена

Музей Родена (Musée Rodin) - музей мистецтв в Парижі, який являє собою найбільше в країні і світі зібрання робіт французького скульптора Огюста Родена. Музей був відкритий в 1919 році.

Історія і жителі музею Родена

Музей Родена в Парижі розташований на рю де Варенн в палаці Бірона. Палац був побудований в період з 1727 по 1732 роки, над проектом палацу працював архітектор Жак-Анже Габріель. Спочатку палац в Парижі будувався для Абрахама Пейро де Мора - підприємливого цирульника, який нажив стан на торгах цінними паперами.

Качественные инструменты Вы можете приобрести на сайте voltage380.kz по самой выгодной стоимости на сегодняшний день.

Наступним власником особняка став маршал Бірон - герой військових походів Людовика XV. Його ім'я закріпилося за цією будівлею і навіть тепер музей Родена називають особняком Бірона.

За часів Першої імперії в палаці розташувалася резиденція князя Куракіна - російського посла, який в зв'язку з планами Наполеона про вторгнення в Росію покинув Париж і закрив посольство в 1812 році.

У 1820 році майбутній музей Родена передали жіночому монастирю. Архітектура особняка сильно постраждала, так як богобоязливі черниці визнали декоративні елементи XVIII століття надзвичайно фривольними і розпродали їх. Був спотворений і фасад будівлі - його обліпили численними прибудовами.

З 1904 року в будівлі майбутнього музею в Парижі проживали різні художники і артисти, серед яких були і Айседора Дункан, і Жан Кокто, і Анрі Матісс. У період з 1908 по 1917 тут жив і працював і сам Огюст Роден. Роден виступав проти знесення будівлі і тільки завдяки йому палац залишили в спокої. Оцінивши прихильність Родена до палацу, в 1916 році було прийнято рішення про собор і зберіганні в ньому робіт скульптора, а також пов'язаних з його творчістю і життям документів. Велике значення в прийнятті такого рішення так само зіграв і той факт, що скульптор пообіцяв передати державі у власність і свої скульптури, і скульптури зі своєї приватної колекції. Париж оцінив пропозицію і - розмістив в особняку Бірона музей.

Експозиція музею Родена

Таким чином, музей зібрав більше 6600 скульптур, які виставлені як в приміщеннях, так і в прилеглому до музею саду, численні фотографії та інші твори мистецтва.

Крім робіт самого Родена, в цьому музеї в Парижі також зберігаються скульптурні твори Камілли Клодель, яка була коханою Родена, а також приватне зібрання живопису скульптора, в тому числі і роботи П'єра Огюста Ренуара і Вінсента ван Гога.

У музеї Родена ви зможете побачити багато відомих роботи Родена, в тому числі «Поцілунок» і «Мислитель». Численні роботи Родена виставлені не тільки в музеї і в парку, а й навіть на що знаходиться поруч з музеєм станції метро «Варенн».

Інформація для туристів

Музей Родена в Парижі відкритий для відвідувачів щодня, крім понеділка, з 10 ранку до 17.45. Вхід в музей для дітей і підлітків до 18 років - безкоштовний, для молоді віком від 18 до 25 років - 5 євро, для інших 9 євро.