​Музей Жоржа Помпіду

Музей Жоржа Помпіду в Парижі розташований в кварталі Бобур четвертого міського округу між старовинними кварталами Ле-Аль і Марі. Це, безперечно, перлина французького сучасного мистецтва. Побудований центр був в 1977 році. Його офіційна назва - «Національний центр мистецтва і культури імені Жоржа Помпіду». Парижани охрестили це місце Помпізавром і Бобура завдяки занадто оригінальним формам і конструкції, щорічно залучаються мільйони туристів з усього світу.

Історія створення незвичайного будинку, схожого на різнокольоровий скляно-металевий космічний завод, не менше цікава самого його зовнішнього вигляду.

Будучи Президентом Франції, Жорж Помпіду з самого початку свого правління визначився з курсом розвитку країни в плані повної модернізації Франції. У його політичній програмі тому повинен був з'явитися наочний символ модернізації і спритним президентом був оголошений конкурс на найоригінальніший архітектурний проект Музею сучасного мистецтва.

Вас ждет работа 66 Вашей мечты, для того, чтобы ее найти просто посетите наш ресурс.

З 681 проекту учасників з 49 країн, журі найбільше були вражені новаторськими ідеями Ренцо П'яно і Річарда Роджерса. Автори хотіли винести всі технічні конструкції будівлі за його периметр, щоб звільнити максимальну кількість корисної площі. Проект схвалили одностайно і вже 31 грудня 1977 року в опівночі відбулося урочисте відкриття нового музею. Під бій годинника з будівлі зірвали приховують його тканини. Перед парижанами відкрився монстр, всі трубопроводи, ескалатори і ліфти, арматурні з'єднання перебували зовні. Водопровідні труби пофарбовані в зелений колір, вентиляція - в синій, електропроводка - в жовтий, а ліфти і ескалатори - в червоний.

Жителі Парижа перебуваючи в шоковому стані, були впевнені, що це ультра незвичайний будинок зовсім не походить на музей, навіть на музей сучасного мистецтва. Консервативні парижани не бажали миритися з тим, що Музей Жоржа Помпіду буде псувати архітектурний ансамбль вишуканого міста. Найактивніші городяни влаштовували навіть пікети біля будівлі. Але через кілька місяців роботи музею, це місце стало улюбленим серед туристів і місцевих жителів.

Парижани незабаром зрозуміли, що цей центр не спотворив місто, а додав йому сучасну родзинку.

Сучасний Музей Жоржа Помпіду в Парижі є 5-ти поверхова будівля, два з яких віддані під публічну бібліотеку з великими фондами книг, дисків, мікрофільмів, відеофайлів. На першому поверсі Центру - кінотеатр. На п'ятому поверсі - Grande Galerie, де найчастіше демонструються тимчасові експозиції. На третьому і четвертому поверхах - Музей Сучасного Мистецтва, в колекції якого близько 60 тисяч витворів більше п'яти тисяч авторів. Тут представлено живопис, дизайн, скульптура, архітектура, фотографія, перфоманси і інсталяція.