​Сен-Жермен-де-Пре (Абатство Святого Германа)

Абатство святого Германа або абатство Сен-Жермен-де-Пре в Парижі знаходиться на лівому березі Сени в шостому окрузі Парижа. У 500 метрах на північ знаходиться Люксембурзький сад, а в 700 метрах - Лувр.

Все об установке ГБО расскажет Вам сайт, стоимость услуг Вас приятно удивит.

Це давнє абатство розташувалося в районі Сен-Жермен. Це один з найпрестижніших районів міста. Абатство заснували в 540 році. Спочатку це місце було пристановищем реліквій, роздобутим Хільдебертом I в поході в Сарагосі на вестготів. Тут зберігалися мощі святого Вікентія та хрест з Толедо. Іменувалася вона в честь Вікентія і Животворящого Хреста. Побудована в монастирі базиліка була освячена в 558 році тодішнім єпископом Парижа Германом. Короля Хильдеберта поховали в церкві, а потім і наступних монархів - Хільперіка, кровожерну королеву Фредегонди, Хлотаря II, Хильдерика II і його дружину Біліхільду. Тут же поховали і помер єпископа Германа, якого згодом канонізували і VII століття монастир називали його ім'ям. З 756 року його тіло знаходиться під вівтарем церкви. У X столітті абатство Сен-Жермен-де-Пре мав базиліку і три вежі.

У XII столітті був знесений романський хор церкви. Його замінили готичним. У XIII столітті абатство Сен-Жермен-де-Пре перебудували: побудували новий готичні клуатр, зал капітулу, рефлектор і дортуар. З'явилася капела Богоматері. Все це побудував П'єр де Монтрей.

1631 року абатство в Парижі стало провідним центром інтелектуального життя Франції. Тоді-то тут і влаштувалися Мавристи, які зробили його своїм головним монастирем. У цей період в абатстві Сен-Жермен-де-Пре збирається багата бібліотека.

Церква закрили в 1792 році під час Французької Революції. Тоді ж будівлі храму продали. Могили меровингских монархів були знищені. З 1794 по 1802 роки тут виробляли селітру. Тоді були зруйновані дві вежі і бібліотека. З 1803 храм знову належить католикам. Активна кампанія за участю Віктора Гюго в XIX столітті допомогла відновити практично повністю зруйновану будівлю абатства Сен-Жермен-де-Пре. Проектувальником вибрали архітектора Годдле.

Сучасна будівля - це і церква, і палац абата. Будівля і вежа відносяться до романського періоду (XI-XII століття) / Це найстаріше культову будівлю в Парижі. З романських елементів церкви збереглися дзвіниця, портал середини XII століття, неф, деамбулаторий, хор, вінець капел. Палац абатство Сен-Жермен-де-Пре відновили в 1970-х роках. Сьогодні в ньому розміщений педагогічний факультет католицького інституту Парижа. В інтер'єрі все ще збережені деякі старовинні елементи.