​Сад Тюїльрі

Сучасний сад Тюїльрі навіть віддалено не нагадує величезний кар'єр видобутку керамічної глини. А адже 4 століття тому на цьому місці саме такий і знаходився.

Будівництво палацу початку найзагадковіша королева Франції Катерина Медічі. Їй приписана слава великої інтриганки і отруйниці. Ходить легенда, за якою закритий сад, що оточував колись палац Тюїльрі, був їй потрібен для того, щоб приховати те місце, в якому вирощувалися отруйні рослини. Але не виключено, що уродженка з Італії оточила себе зеленню, яке нагадувало їй про рідний Тоскані.

Займ под залог авто, подробности на сайте http://contactlombard.kz, Ваш ждут самые выгодные условия.

Через 100 років в парку випробував свій талант великий садівник Ле Нотр. З його ім'ям пов'язаний весь ландшафтний стиль про Францію. Саме за його проектами були викладені центральні алеї, виведені до Єлисейських полях, оформлена набережна Сени. Завдяки його старанням сад Тюїльрі має нинішні обриси і планування.

Прекрасний палацовий парк відкрили для громадськості при Королі-Сонце. Це місце стало найпопулярнішим в Парижі. На його території почали з'являтися кіоски, атракціони і громадські туалети. Останні, до речі, були революційним нововведенням XVIII століття.

Палац, в честь якого сад отримав своє ім'я, був знесений в 1871 році. Звільнивши тим самим вид з Лувра на Тріумфальну арку. При Наполеона Бонапарта саду Тюїльрі повернули привілейований статус імператорської резиденції. Після його падіння і революційних переворотів, палац два рази брали штурмом, в результаті чого отримав значні руйнування. Під час Паризької комуни він і зовсім повністю згорів. Руїни вже не відновлювали, палац став символом монархії, який приніс народу чимало лих. На щастя сад Тюїльрі уцілів, і ще довгі роки служив парижанам улюбленим місцем для відпочинку.

Прийшовши в запустіння через деякий час, в саду прийняли рішення провести корінну реконструкцію. Новий парковий комплекс відкрили в 1990 році. Загальне планування була збережена, але в іншому помітні суттєві зміни. Перш за все, сад відокремили від автомобільного руху, посаджено безліч нових дерев, встановлені скульптури сучасних майстрів, безліч фонтанів і басейни. Для відпочиваючих по території розставлені стільці. Є тут навіть два художні музеї: Мюзе де л'Оранжері і Національна галерея Же де Пом. Пішохідним мостом через Сену парк пов'язаний з музеєм д'Орсе.

Сад Тюїльрі є одним з найпопулярніших місць відпочинку городян і туристів. Тут, серед квітучої зелені прогулюються найрізноманітніші люди: і студенти, і пенсіонери. Атмосфера парку здатна знімати стрес, а зразки справжнього мистецтва роблять його справжнім оазисом історії в самому центрі Парижа.