Переваги та недоліки каркасних будинків
Не секрет, що про каркасних будинках існує певний, що склалося ще за радянських часів, думка, яке можна передати трьома словами - недорогий, недовговічний, неякісний. Проте каркасна технологія дуже широко поширена в багатьох західних країнах, і не тільки з відносно теплим кліматом, але і в північних, таких як Швеція, Фінляндія, Норвегія.
Здесь вы сможете сделать заказ стройматериалов Днепр у нас высокое качество, доставка и низкие цены.
Твердження, що у них, за бугром, будувати вміють, а у нас ... в даному випадку не проходить. Конкуренція серед будівельних фірм досить висока, практично про кожну з них можна знайти інформацію та відгуки в мережі. До того ж погодьтеся, наївно вважати, ніби при будівництві каркасного будинку обдурять, а при зведенні, наприклад, брусового або цегляного немає. Навпаки, в останньому випадку втрати будуть набагато вище. Ймовірність обману присутній незалежно від того, який будинок ви будуєте і купуєте. І вона не настільки висока, як може здатися. Все-таки переважна більшість людей досить своїми новими будинками.
Для значної кількості сімей, перш за все не особливо багатих каркасні будинки найбільш прийнятний варіант. Головне знайти надійну будівельну фірму і не гнатися за максимальною дешевизною.
Розглянемо докладніше переваги і недоліки каркасних будинків. Спочатку про плюси цієї технології.
Дуже висока швидкість зведення. Якщо не враховувати фундаментні та оздоблювальні роботи, на будівництво невеликого будинку бригадою з п'яти чоловік може піти близько місяця.
Ціна будівництва одна з найдоступніших. Чи не занадто великий каркасний будинок можуть дозволити собі навіть люди з рівнем доходу нижче середнього. Втім, щоб будинок став по справжньому надійним, довговічним і в ньому було комфортно жити як в суворі зимові морози, так і в літню спеку на якісні ізоляційні матеріали, черепицю, обшивку будівлі тощо краще не поскупитися.
Будувати такі будинки можна в будь-який сезон, хоч взимку, хоч влітку.
Через низьку теплопровідність стін і перекриттів, а також якісної теплозахисту приміщення швидко прогрівається до необхідної температури, скільки б не показував термометр на вулиці.
Можливість використання недорогого, спрощеного фундаменту низького залягання. За рахунок легкості конструкції фундамент під такими будинками можна ремонтувати, адже будинок без руйнування піднімається домкратами.
Важливою перевагою є можливість прокладки комунікацій всередині стін (електрики, труб водопостачання, опалення, вентиляційних каналів і т. П.) Без додаткових витрат і користуючись при цьому звичайними слюсарними інструментами.
Відсутня усадка. Значить можна не боятися через це перекосу стін, відразу починати обробку і, як наслідок, заселятися в найкоротші терміни.
Внутрішнє оздоблення неважко зробити самому. По суті, вона складається в зашпаклевке стиків і місць кріплять саморізів. Стіни у таких будинків спочатку рівні, на них можна відразу клеїти шпалери. Стеля та підлога, подібно до стін, до обробки готові негайно.
Якщо ви живете в сейсмонебезпечному районі, то для вас буде мати значення здатність будинків, побудованих за каркасною технологією, витримувати землетруси до дев'яти балів за шкалою Ріхтера.
Тепер про недоліки. Заздалегідь зазначу, майже всі з них можна звести нанівець, якщо використовувати якісні, як наслідок недешеві, матеріали і точно дотримуватися технологію будівництва.
Застосування неекологічних, дешевих матеріалів загрожує здоров'ю мешканців. Цей недолік слід віднести до будинків, побудованим за будь-технологи, а не тільки до каркасних.
Стіни як швидко прогріваються, так і швидко остигають, на відміну, скажімо, від цегельних будинків.
Як правило, каркасні будинки уразливі для вогню. Використання більш дорогих, в порівнянні зі звичайними, вогнетривких панелей, пожежостійкість гіпсокартону, вогнестійкого клеєного бруса, особливих просочень тощо різко знижує пожежонебезпека будови.
У утеплювачі можуть оселитися і доставити чимало проблем гризуни.
За будинком потрібно постійно доглядати, підфарбовувати, просочувати несучі конструкції і щити, адже у них дерев'яна основа.