Обробка деревини
Популярність натуральних будівельних матеріалів стрімко зростає. Сучасні люди докладають максимум зусиль для створення безпечних умов проживання. Далеко не всі сучасні матеріали відповідають санітарно-гігієнічним нормам.
Заказать балконы и лоджии в тамбове вы можете у нас по самой выгодной цене.
Деревина - матеріал, над популярністю якого час не владний. Досить складно уявити будівництво без використання дерев'яних елементів, при цьому не варто нехтувати рекомендаціями щодо спеціальної обробки.
Селекція матеріалу - ефективний спосіб захисту деревини. В ідеалі рекомендується підбирати різновид деревини, характеристики якої відповідають визначеній меті (специфічним кліматичних умов регіону), але цей варіант не завжди виходить втілити в реальність.
Хімічні препарати - сучасний спосіб вирішення проблеми цінних порід деревини. Використання захисних просочень для дерева дозволяє запобігти негативному впливу зовнішніх факторів, поширення грибків, комах. Залежно від призначення матеріалів, виникає необхідність в поверхневої або глибокому просочуванню. Не існує універсального переліку вимог щодо обробки деревини. Набір засобів для кожного об'єкта обробки підбирається в індивідуальному порядку.
Найбільш значущим чинником, що визначає якість просочення, вважається, глибина насичення деревини. Заслуговує на увагу і рівень вологості деревини.
ВІД ЧОГО ЗАЛЕЖИТЬ ЯКІСТЬ ЗАХИСТУ?
Перш за все, необхідно звернути увагу на чистоту деревини. Рекомендується приділити належну увагу попередній обробці матеріалів: видалити залишки старої фарби, клей, кору. Не варто залишати на поверхні землю і пил. Забруднення негативно глибокому проникненню кошти в структуру матеріалу.
Кваліфікований фахівець з легкістю визначить, оброблялася чи деревина або просочення буде здійснюватися вперше. Якщо здійснюється повторна обробка, рекомендується використовувати засіб аналогічне за складом попереднього. При наявності сумнівів щодо визначення кошти, який вперше було застосовано, в якості експерименту слід нанести просочення на невелику ділянку поверхні. Результат залежить від дотримання технології обробки деревини, попередньо матеріал рекомендується витримати на повітрі для випаровування надлишків вологи. Рівень вологості не повинен перевищувати 28%.
Дерев'яні елементи піддаються просоченню виключно після завершення механічної обробки. При необхідності здійснення додаткової механічної обробки після нанесення засобу, необхідно акуратно обробити окремі місця. Досить проблематично здійснювати просочення важко насичуємо порід, для вирішення проблеми рекомендується зробити надрізи, проколи, що полегшують проникнення спеціального засобу. Також практикується обробка парою, спеціальними біологічними препаратами.
Якщо ви віддали перевагу масляним препаратів, зверніть увагу на рівень вологості матеріалу, який не повинен перевищувати 25%. Засоби, до складу яких входять солі і концентрати відповідають специфічним особливостям вологої деревини.
СПОСОБИ ПРОСОЧЕННЯ
Метод просочення повинен відповідати вимогам, відповідним певному об'єкту. Найбільш поширені способи поверхневої обробки деревини: промаслювання; занурення; обливши; фарба.
При необхідності здійснення глибокого просочення рекомендується скористатися більш складними способами: обробка вакуумом; тривале занурення в спеціальні розчини.
ПРАВИЛА ПРИГОТУВАННЯ ЗАСОБІВ, ВИКОРИСТОВУВАНИХ ДЛЯ ЗАХИСТУ
Для приготування засобів, до складу яких входять концентрати, солі необхідно дотримуватися пропорції заданої концентрації. Не можна змішувати різні препарати, кожен елемент слід обробляти одним і тим же засобом, особливо при необхідності просочування невеликих ділянок після механічної обробки. Готовий розчин повинен відповідати вимогам щодо безпеки працівників, які здійснюють просочення, заборонено використання препаратів негативно впливають на стан навколишнього природного середовища.
Використовуваний засіб необхідно ретельно розчинити у воді, при необхідності підігріти до температури 40 про С. Масляні розчини досить перемішати або збовтати. Просочувально-декоративні засоби містять пігменти, від рівномірного розподілу яких залежить якість роботи.
Дуже важливо правильно розраховувати необхідну кількість препарату, таким чином, вдасться уникнути проблем, пов'язаних з відзнакою відтінків.
ОСОБЛИВОСТІ СКЛАДУВАННЯ ДЕРЕВИНИ ПІСЛЯ ПРОСОЧЕННЯ
Після нанесення спеціального засобу необхідно забезпечити надійний захист матеріалів від впливу ультрафіолетових променів. Зневажливе ставлення до цього правила призведе до виступу солей на обробленої поверхні. Крім того необхідно забезпечити надійний захист від впливу вологи, яка може стати причиною утворення плям. При використанні фарбувальних засобів необхідно забезпечити можливість повного висихання.
Дотримання простих рекомендацій є гарантією збереження незмінною структури деревини протягом тривалого періоду.
Деревина - універсальний матеріал, який надає позитивну дію на стан людини. Новітні технології дозволяють створювати засоби, які не впливають на властивості натурального матеріалу, наприклад, просочення для дерева Верес , які забезпечать дереву захист і підкреслять його природну красу.