Монтаж обліково-розподільного електрощита

Обліково-розподільний щиток - головний розподільний щит житлового приміщення (будинку або квартири) У ньому розміщується лічильник електроенергії, а також захисні пристрої електричної проводки. Прилади захисту можуть бути встановлені як в одному щитку, так і в декількох - все залежить від рівня складності електропроводки.

На этом сайте вы сможете купить качественное щитовое оборудование по доступной цене.

Візьмемо, наприклад, приватний будинок і прилеглі до нього будівлі. Головний щит, куди входять захисні прилади та прилад обліку, монтується в будинку. А у всіх прилеглих до будинку будівлях: лазні, сараї, гаражі - встановлюються розподільні щитки. Монтаж обліково-розподільного щитка має ряд особливостей, про них і йтиметься в цій статті.

Вибір і підготовка місця для установки щитка

Найчастіше електрощит монтують в коридорі квартири, або безпосередньо за вхідними дверима. Якщо ці варіанти неможливі, лічильник можна монтувати і в іншому місці.

У приватному будинку популярністю користується місце під сходами, також гардеробна або технічна кімната. Головне, щоб місце розміщення розподільного щита було добре провітрюваним, з постійною температурою, відсутністю вологості і без різких коливань.

Важливо, щоб розподільний щит був розташований на зручній для користувача висоті. При встановленні в щит лічильника електричної енергії, потрібно пам'ятати про те, що будуть зніматися показання, тому щит встановлюється на рівні очей.

Для вбудованого щитка (ЩРУВ), попередньо робиться поглиблення в стіні. Його корпус оснащений отворами для кріплення.

Якщо стіна цегляна або бетонна, кріплення здійснюються за допомогою шурупів і дюбелів.

Кріплення розподільного щитка відбувається наступним чином: щиток прикладається до місця установки на стіні, по отворах робляться відмітки місць свердління, а за відмітками - свердління і установка дюбелів.