​Будайська фортеця в Будапешті

Будайська фортеця - це історичний замок угорських королів, який височить на території Будапешта. Колись він носив назву Королівський палац і Королівський замок ...

Будайська фортеця в Будапешті

Полиэтиленовые пакеты купить по самой выгодной стоимости на сегодняшни день.

З 2002 року це спорудження разом з проспектом Андраші і древнім Аквінкума входить до переліку світової спадщини ЮНЕСКО. Подивитися на нього можна, якщо вивчити готелі Будапешта і забронювати в одному з них номер для проживання. Потрапити до фортеці можна на фунікулері Шіклі або на автобусі від площі Селл Кальмана.

Вперше резиденція королів з'явилася тут в епоху правління короля Бела IV в 13 столітті. У період правління Сигізмунда замок розширили, в ту епоху він був найбільшим. Після битви в 1526 році Угорщина перестала існувати як королівство, тому турки змогли проникнути в будівлю і влаштуватися в ньому.

В епоху Османської імперії комплекс використовувався в якості стайні, військових бараків, частина кімнат була порожня. Під час облоги союзницькими військами Святої ліги Буди під час визволення міста в період Великої Турецької війни велика частина замку була зруйнована.

Будайська фортеця, Будапешт

Пакеты с логотипом - отличный рекламный ход для продвижения Вашей фирмы.

Відновлювальні роботи почалися в 1715 році за наказом Карла IV, він почав будувати тут нові споруди, а завершилися роботи до 1749 році. У 1849 році революційна армія Угорщини під командуванням Артура Гергея захопила замок, проте після цього він повністю згорів. Пізніше, в середині 19 століття, його відновили, в 1867 році тут був коронований імператор Франц Йосиф I.

У 19 столітті автономний уряд країни вирішив побудувати нову споруду, яке було б не гірше будь-якої резиденції європейських королів. Роботи тривали довго, близько 40 років, і закінчилися в 1912 році. В цьому ж році відбулося відкриття палацу, воно було визнано одним з видатних на території Угорщини, уособлювало настання нової ери.

У 1918 році, коли пройшла революція, Габсбургів скинули з престолу, замок став резиденцією правителя Хорті Міклога. У 1944 році, коли місто захопили, будівля була останнім місцем, яке завоювали фашисти, в ході важкого бою спорудження знову впала і перетворилася на руїни.