Будівництво з зимового лісу: плюси і мінуси

У переддень зимового сезону, коли будівельний процес з активною своєї фази плавно переходить в більш спокійний ритм, найбільш практичні люди, які вирішили будувати дерев'яний будинок або баню, починають підготовчі роботи. Чому ще наші далекі предки вважали за краще будувати зруби взимку? Чому зараз інтенсивно відроджується інтерес до будівництва з зимового лісу? У чому цінність цього матеріалу?

На этом сайте вы сможете узнать Что нужно знать, покупая квартиру в «Лесном квартале»: от высоты потолков до количества лифтов очень много интересной информации.

це якісно

Міцність - ось основна якісна характеристика, яка так стимулює зимове будівництво. Лазні з оциліндрованих колод, в рівній мірі, як і вдома, і інші споруди, виробляються з хвойних порід дерева. Зима - це період уповільнення всіх біологічних процесів в рослинах. У дереві істотно знижується кількість соку, його вологість досягає мінімальних значень. Смолистість ж деревини, навпаки, істотно посилюється. Все це природним чином позначається на якості колоди.

Деревина з пониженим вмістом вологості менше схильна до деформації, вона не розсихається, на ній практично не утворюються тріщини. Будинки з оциліндрованих колод, побудовані взимку з лісу зимової заготівлі - це найміцніші дерев'яні будівлі.

Додавши до цього смолистість дерева, яка забезпечує його природним захистом від комах, водовідштовхувальні властивості, а також бактерицидні властивості, отримуємо матеріал, який можна назвати ідеальним натуральним матеріалом для зведення заміських будинків.

Це зручно

Дійсно, зимове будівництво має ряд позитивних моментів. Зокрема, це природна усушка колоди. Завдяки морозам і низької вологості повітря деревина взимку сохне значно повільніше, ніж це відбувається в теплих умовах. Таким чином, процес деформації зрубу практично відсутня. Всі з'єднання і пази зберігають свою форму, в результаті чого зруб рівномірно осідає, зберігаючи максимальну щільність конструкції. Що в підсумку отримує замовник? Міцне будова з чудовою теплоізоляцією, якому не страшні будь-які зимові морози і літня спека.

Це швидко

Будівництво з зимового лісу - процес досить стрімкий. Обумовлено це в першу чергу самим якістю матеріалу. При обробці зимової деревини фактично виключений виробничий брак. Тріщини і розколи в такому колоді - явище надзвичайно рідкісне. З огляду на високу якість сучасної обробки деревини, в результаті отримуємо елементи конструкції, які не вимагають додаткової обробки і тимчасових витрат на їх доведення, підгін, заміну.

Це гарно

Лазні і вдома з оциліндрованих колод - самі по собі будови надзвичайно естетичні. Єдине, що може порушити природну красу натурального дерева, це зміна його кольору. Взимку це практично виключено. Сонячними днями зимушка нас радує набагато менше, ніж весна і літо, а, отже, і ультрафіолету виробляється набагато менше.

Під його впливом деревина може змінювати колір, в умовах же зимового дефіциту ультрафіолету такий ризик зводиться до нуля.

Інший фактор - грибок - взимку також істотно менше грізний, ніж теплим і вологим літом. При правильній обробці, зберіганні і транспортуванні оциліндрованих колод у грибка немає шансів на життя. Звичайно, деревина просочується антисептиками ще на стадії виробництва, однак при порушенні технології зберігання ризик утворення грибка зберігається. Завдяки зниженою природної вологості дерева, а також зберігання його на складах з низькою температурою і хорошою вентиляцією замовник отримує колоду ідеального природного кольору. Пізніше всі стіни обробляються просоченнями проти грибка, також гризунів, водовідштовхувальними і протипожежними складами.

І вигідно

Так, на зимовому будівництві можна заощадити. Матеріал має більш низьку ціну в порівнянні з літнім в силу того, що витрати на його заготівлю істотно знижуються. Його простіше доставляти на деревообробне підприємство, менше потрібно трудовитрат, все це в підсумку впливає на кінцеву вартість, що для практичних замовників є визначальним фактором при будівництві.

До зими готові!