Буковель
Найкрутіший гірськолижний курорт в країні обріс міфами і часом вкрай полярними думками. Хтось закоханий і не бачить йому альтернативи, а хтось лає по різних причин.
Як краще добиратися
Першим прийшов в голову способом виявляється потяг. З будь-якого великого міста країни щодня від'їжджають склади в Івано-Франківськ (вартість квитка: 75-350 грн за місце в купе). А вже безпосередньо з франківського вокзалу можна відправитися в Буковель на автобусі (близько 100 грн) або таксі (близько 500 грн за машину).
Долетіти до Івано-Франківська можна на літаку з Києва, Харкова, Дніпропетровська та Одеси. А далі знову-таки на автобусі або машині. Вартість перельоту, наприклад, з Києва - 1400 грн в одну сторону (в січні).
В Буковель можна доїхати на власному авто, але, попереджаємо - дорога місцями всіяна вибоїнами, машина з низькою підвіскою ризикує застрягти по шляху на курорт. Втім, дорога зі Львова на Буковель недавно обзавелася новим асфальтом.
Якщо виїхати на машині з Києва, в Буке будете через 12 годин (без зупинок).
Де жити
Буковель може запропонувати масу варіантів в цьому питанні. Можна зупинитися у привітних карпатських газдині або невеликому готелі поруч з курортом - такий варіант буде економним, але до трас і розваг доведеться їздити на автобусі або таксі. Є маса бюджетних і не дуже готелів на території Буки безпосередньо біля підйомників. Розглянути всі - неможливо, тому для детального огляду вибираємо найкраще з кращого: Radisson Blu Resort Bukovel. Гуляти так гуляти.
Тур в Буковель из Киева подарит Вам массу незабываемых эмоций и приятно удивит стоимостью.
По правді кажучи, потрапляючи в Radisson міцно забувши, що знаходишся в рідних українських Карпатах, де в селі неподалік селяни випасають худобу і співають застільні пісні. Абсолютно європейський готель, що пропагує еко-спрямованість і високий рівень сервісу. Ти ніби переносишся в Швейцарію, приправлену щирою українською гостинністю.
Radisson - самодостатнє місце - деякі туристи, приїжджаючи в Буковель за катанням, не виходять з Редіссон весь період відпустки. Готель може похвалитися величезним спа-комплексом (для постояльців - безкоштовно), двома ресторанами і лобі-баром, тренажерним залом і, звичайно, якісним рум-сервісом.
Про ресторанах варто написати окремо. Все починається зі сніданку, оформленого в класичний шведський стіл. Тут ви легко зможете влаштувати бенкет прямо з сьомої ранку: ковбаски, сири, всілякі свіжі і мариновані овочі, лосось, млинці, яйця під будь-яких варіантах приготування, свіжа випічка, снеки, фрукти - коротше кажучи все, що ви тільки можете придумати. Сніданок входить у вартість номера і триває з 7:00 до 11:00 ранку.
Обов'язкового уваги заслуговують тутешні ресторани B-zone і Montblanc, де кухнею завідує шеф з лондонським досвідом Влад Крицуна. Як пізніше стане ясно - звична кухня в Буковелі - найчастіше типово українська, проста і ситна. Однак ресторани в Редіссон піднімають рівень їжі до знову-таки не місцевих, а світових стандартів. Кроляча ніжка з маскарпоне, йорданський сом з буряком, консоме з кришталевою локшиною, плато дичини з олениною, козулі, качкою та м'ясом кабана ... Гурмани будуть вражені.
Що стосується проживання, то Radisson має шість видами розміщення: номери Deluxe, Сімейні, Напівлюкс, Спа-люкс, Люкс і Президентський номер.
Ціни на проживання - вище середнього. Наприклад, номер Deluxe в найвищий сезон може коштувати 9000 грн. (За двох, зі сніданком). Тут варто зауважити, що всі номери в готелі в новорічний період 2015-2016 були зайняті, тому напевно нарікати на високі ціни - некоректно. Адже попит диктує пропозицію. Якщо українці мають потребу висококласного відпочинку в своїй країні, то Radisson Blu Resort Bukovel її надає.
Про катанні
Незалежно від того, новачок ви в катанні або профі, в Буковелі знайдеться траса саме для вас. Синя - для початківців, червона - для просунутих, чорна - для відчайдухів.
Маючи на увазі, що цей матеріал читатимуть ті, хто на лижах стояв одного разу і в дитинстві, розпишемо, як відбувається весь процес катання.
1. Для початку, ви вибираєте: лижі або сноуборд. З особистого досвіду можемо сказати, що на лижах кататися простіше як мінімум через те, що ноги не "пов'язані" і управляти ними легше, ніж бордом.
2. На "великій землі" ви екіпіруетесь в лижний костюм, берете в руки вбрання транспортний засіб і добираєтеся до підйомника. Тут вам доведеться купити скі-пас (абонемент для підйомників), в Буковелі скі-пас на день коштує 700 грн. Далі стаєте в чергу на підйомник.
3. Якщо бажаєте попрацювати з інструктором - подбайте про це заздалегідь. У Буковелі можна взяти урок на 2, 4, 8 і 16 годин занять з інструктором. Так групове заняття на 4 години (в групі 5-8 чол) коштує 760 грн, а індивідуальне на ті ж 4 години обійдеться в 1390 грн.
4. зістрибнув з підйомника і катання поч