Захищаємо фасад від вогню

Вибір фасадного оздоблення для багатьох домовласників повністю залежить від естетичних уподобань - облицювальний матеріал багато в чому визначає перше враження від будівлі і надає широкі можливості для прикраси стін будівлі декоративними елементами. Однак, більш правильно буде вибирати будівельні продукти з пожежно-технічним параметрам - багато сучасних матеріалів з полімерними добавками швидко загоряються і не здатні стримати полум'я навіть протягом 20-30 хвилин.

Производитель на своем kornev.com.ua предлагает широкий выбор женского пальто, по отличной цене оптом.

Варто відзначити, що зовнішня захист облицюванням потрібна стін з будь-якого матеріалу. Найбільш уразливі стіни з деревини - будь-які породи дерева не дають 100% захисту вогню навіть при просочуванні антипіренами. Будівництво будинків із цегли , газобетону або піноблоків гарантує вогнестійкість, однак і цегла, і бетон тріскаються і можуть зруйнуватися під дією високих температур при масштабних лісових пожежах або горінні сусідніх будівель.

Ефективно захистити стіни споруди від вогню допоможе сайдинг - популярний різновид фасадного оздоблення, яка може бути виконана з різних матеріалів і виконувати не тільки захисну, але естетичну функцію. У XIX столітті в Північній Америці став вперше застосовуватися сайдинг з дерев'яних пластин вагонки, набитих внахлест - нескладні оздоблювальні роботи дозволяли швидко надати котеджів затишний і акуратний вигляд і захистити матеріал стін. Через півстоліття в США і Канаді з'явилися і інші види сайдингу - вініловий, металевий і цокольний. Розглянемо переваги і недоліки сайдинга різних видів.

Дерев'яний сайдинг - являє собою панелі з пресованої під тиском деревної стружки, скріпленої сполучними добавками (смоли і уповільнюють знос речовини). Незважаючи на добавки, дерев'яний сайдинг відрізняється середньої вологостійкість і може поступово деформуватися від перезволоження. Так як даний вид облицювання створений на основі дерев'яної стружки, його горючість підвищена і не дозволяє якісно захистити стіни будинку від вогню;

Сталевий сайдинг - зазвичай виготовляється у вигляді тонких сталевих листів з оцинковкой і полімерним покриттям. Сталь відноситься до групи негорючих матеріалів, не виділяє токсинів при нагріванні і може витримати температуру до +800 С °, а також вплив води і агресивних хімікатів для пожежогасіння;

Цокольний сайдинг - являє собою полімерний продукт, що відноситься до групи слабогорючих будматеріалів. Панелі цокольного сайдинга спалахують не так швидко, як дерев'яні, і здатні ненадовго затримати вогонь;

Вініловий сайдинг - виготовляється на основі ПВХ-панелей, які не підтримують горіння, але легко плавляться (клас горючості Г2) і заборонені до використання в пожежонебезпечних спорудах. У жарких регіонах (температура влітку від +30 С °) вінілова облицювання може деформуватися через нагрівання на сонці, а в період зимових морозів лопнути або потріскатися.

Оцінюючи представлений вибір будматеріалів, можна особливо виділити негорючую сталеву облицювання - на даний момент вона є оптимально підходить, надійним і безпечним матеріалом для захисту стін будинку від вогню. Крім високої міцності, будівництво та оздоблення будинків із застосуванням сучасних різновидів сталевого сайдингу може дозволити створити котедж з оригінальним і привабливим оформленням: наприклад, представлені на російському ринку сталеві облицювальні листи Ecosteel з полімерним покриттям імітують поверхню цегляної стіни і різних сортів деревини.