​Стельове перекриття та підлога

Для легкості стельового перекриття використовують плити ОСП або ДСП, утеплювач і пароізоляційну плівку. ОСП - це орієнтована стружкова плита. ДСП - дерево стружкові плити. ДСП давно використовується в будівництві і зарекомендувала себе добре. Плити ОСП з'явилися порівняно недавно і є новим словом в цій галузі. Плити ОСП виготовляються шляхом пресування плоских прямокутних трісок під високим тиском і високій температурі. Для склеювання трісок використовують водостійку смолу, при цьому їх укладають шарами, що робить плиту міцної, в порівнянні з плитою ДСП. Приблизно 95% ОСП складається з деревини і вважається екологічно чистим матеріалом. Перевагою такої плити можна вважати легкість, низьку теплопровідність, високу шумоізоляцію, стійкість до вологи. ОСП еластичні і легко піддаються обробці інструментами.

Потолочное перекрытие и пол основные правила и рекомендации в бесплатном доступе.

Плити ОСП (ДСП) прикручуються на саморізи до стельових балок з внутрішньої сторони майбутнього приміщення. Далі з боку покрівлі на них укладають вітрогідрозахистна мембрану, яку використовують для збільшення опору проникнення повітря і води. Мембрана поєднує в собі такі властивості, як міцність і захист по всій поверхні полотна. З одного боку вона гладка, з іншого - трохи шорстка. До плиті плівка укладається шорсткою поверхнею, потім на ній розташовують мінераловатну ізоляцію, яка використовується при зовнішній і внутрішній теплоізоляції огороджувальних будівельних конструкцій всіх типів будівель і споруд. При роботі з цим матеріалом необхідно дотримуватися запобіжних заходів: в приміщенні необхідно забезпечити хорошу циркуляцію повітря, рекомендується використовувати спецодяг, респіратори, захисні окуляри і рукавички. Минераловатная ізоляція виступає не тільки як утеплювач, але і як шумоізоляційні покриття. Воно буває різних розмірів, але властивості залишаються однаковими. Потім цей матеріал вкривають вітрогідрозахистна мембраною, зверненої до ізоляції гладкою стороною, а на саморізи приворачивают плити ОСП (ДСП) до стельових балок з боку покрівлі.

Пол можна зробити теплим, виконавши його таким же чином, як стеля, тільки замість плит ОСП (ДСП) використовують звичайні дошки. Товщина дошки від 30 до 50 мм, ширина від 330 мм. Тільки перед початком роботи з укладання підлоги лаги необхідно обробити антисептичним розчином.