Крапельний полив
При краплинному поливі вода подається тільки в зону розташування коренів і використовується рослинами практично на 100%. Це недорогий і виключно ефективний спосіб поливу рослин.
Крапельний полив можна здійснити кількома способами:
шланг для краплинного поливу (крапельний шланг),
крапельна стрічка (відрізняється від шланга завтовшки),
зовнішні крапельниці (мікрокрапельні полив).
Шланг або стрічка для краплинного поливу
Крапельний шланг або крапельна стрічка частіше застосовується для вирощування на грунті. Він являє собою шланг, в який через рівні проміжки вбудовані крапельниці або емітери, які мають певний витрата води, наприклад 1.5 літра / год. Це гарантує подачу води тільки в прикореневу зону рослини. Але їх з успіхом можна застосовувати і в теплиці на дачі, наприклад.
Качественная капельная лента купить по самой выгодной стоимости на сегодняшний день.
Крапельне зрошення дуже просто монтується із застосуванням пластикових фітингів і стосовно до приватного присадибному господарству на зиму його можна розбирати і збирати врожай на весни.
lenta1
Краплинні шланги розроблені для застосування на ділянках з низьким тиском в системі, що дуже часто зустрічається на наших садових і городніх ділянках, коли вода накопичується в ємності для зберігання або тиск при поливі дуже маленьке. Практика показує, що система крапельного зрошення працює цілком задовільно при тиску води від 0,2 атмосфери, що дозволяє в якості джерела води використовувати навіть бочку, підняту над поверхнею землі на висоту 2 м.
Краплинні шланги або стрічка бувають двох типів:
1. Некомпенсований шланг або стрічка
Витрата води з вбудованих крапельниць залежить від протяжності лінії і ухилу укладання. Підходить для невеликих довжин поливальної лінії.
2. Компенсований шланг або стрічка
Витрата води з вбудованих крапельниць практично не залежить від протяжності лінії і ухилу укладання. Підходить як для невеликих так і для великих довжин поливальної лінії.
lenta2
Деякі вважають, що, продірявили старий гумовий шланг, можна самому зробити крапельний полив. Однак це не так. Тільки особлива конструкція форсунок крапельного шланга створює усередині певний тиск, завдяки чому на всьому протязі шланга (навіть з урахуванням нерівностей ділянки) відбувається рівномірний полив.
Класифікація крапельної стрічки за принципом роботи
1. Щелевая крапельна стрічка
У щелевую крапельну стрічку вбудований лабіринт по всій довжині, з заданим кроком лазером пророблені отвори. Це найдешевший тип крапельної стрічки. Вважається, що така крапельна стрічка работатет один сезон через підвищений ризик крапельниць забитися. Плюсом є те, що ціна такої стрічки невисока і не залежить від кроку крапельниць.
2. емітерна крапельна стрічка
У еміттерную стрічку вбудовуються окремі плоскі крапельниці з заданим кроком. Цей вид крапельної стрічки дорожче, ніж щілинна і її ціна залежить від кроку крапельниць. Вважається, що емітерна крапельна стрічка може відпрацювати кілька сезонів, тому що світові лідери у виробництві такої стрічки вбудовують самоочищаються крапельниці.
Детальніше про види крапельних стрічок і спосіб їх підбору в статті.
Зовнішні крапельниці для мікрокраплинної поливу
Зовнішні крапельниці можна застосовувати як для вирощування рослин на відкритому так і на закритому ґрунті, а також і зовсім без грунту (гідропоніка). Вони являють собою маленькі форсунки, які мають нормований витрата води, наприклад 2.4 літра / год. Це гарантує розрахункову подачу води (а в гідропоніці і поживних речовин) тільки в прикореневу зону рослини.
kapelnica Sadovaya
Такий крапельний полив дуже просто зробити самостійно із застосуванням спеціальних пластикових фітингів і трубок. Але при великій кількості рослин на складання та розбирання може піти багато часу. Тому на відкритому грунті її можна застосовувати при невеликих масштабах або посадках з нестандартним кроком.
Застосовувати дане устаткування можна і для для поливу кімнатних рослин.
Велика перевага крапельниць перед шлангом це те, що їх можна змонтувати в будь-яку конфігурацію і довільним кроком.
Переваги крапельного поливу
+ Збільшення виходу товарної продукції до 90% при вирощуванні томатів, огірків, капусти, цибулі, перцю, картоплі;
+ Економію води на 40-50% в порівнянні з дощуванням;
+ Зниження сприйнятливості рослин до хвороб;
+ Підвищення врожайності в 2-2,5 рази;
+ Коефіцієнт використання добрив досягає 80%.
+ Що вода подається безпосередньо в прикореневу зону вирощуваних рослин і в строго необхідних кількостях.
+ Точкова, спрямована подача води в коріння рослин не дає можливості буйно розвиватися бур'янам.
+ Земля за допомогою цього поливу залишається пухкої і має можливість «дихати».
Крапельний полив:
Розробка проекту крапельного поливу
Поставка обладнання Hunter (США), Irritec (Італія), RainBird (США) та інших
Набори крапельного поливу для самостійної збірки
Монтаж трубопроводів, насосів, обладнання крапельного поливу
Інформаційне та технічне супроводження