Чому в Італії розмовляють італійською, якщо в Стародавньому Римі говорили на латині?

На початку I тисячоліття до н. е. область Лациум, розташовану в гирлі річки Тібру на Апеннінському півострові, населяло плем'я латинів, що говорило на латинській мові. Центром цієї області було місто Рим. Об'єдналися навколо нього племена називали себе римлянами.

Вони підкорили чимало племен. Територія завоювань була величезна і охоплювала землі від Піренейського півострова до Дністра. А так як у кожного народу вже був свою мову, він починав розчинятися в латині, спотворюючи її. Коли ж Римська імперія впала, на її території стали виникати окремі держави, а з ними - прислівники, відмінні від класичної латини, яка продовжувала використовуватися в науці, освіті, діловодстві і католицькому богослужінні. Кілька століть потому розмовна форма латинської мови, так звана народна латинь, стала основою для нових національних мов - романських.

Професійний сервіс case допоможе відремонтувати будь-яку сільскогосподарську техніку по найвигіднішій вартості на сьогоднішній день.

Літературний італійську мову сформувався пізніше більшості інших романських. Причин тому було дві. По-перше, на території Апеннінського півострова класичний латинська мова була сильніше, ніж в колишніх провінціях Римської імперії. Саме тому латинь довгий час залишалася тут єдиним письмовою мовою, а населення Італії до XIII століття називало себе латинянами. По-друге, Італія була політично роздроблена, а сформувалися прислівники, хоч і мали національні риси, легко розумілися в сусідніх регіонах. Тому необхідності в єдиному мовою просто-напросто не було.

Формуватися італійську мову почав лише в XIV столітті. Сприяли цьому Данте Аліг'єрі, Франческо Петрарка і Джованні Боккаччо, які написали деякі зі своїх творів на розмовній мові сучасної їм Флоренції. Але остаточно італійську мову сформувався тільки в кінці XIX століття, коли Італія склалася в єдину державу.