​Відпочинок в Чорногорії з дитиною. Наш досвід

Вже скоро новий сезон в Чорногорії, а я все ніяк не допишу все, що планувала написати про нашу торішню поїздку в цю теплу і затишну країну. Сьогоднішній пост я дуже постараюся зробити корисним для молодих батьків, які так само, як і ми рік тому, вирішили поїхати в Чорногорію з маленькою дитиною. Нашому Тихіше на момент поїздки було 7 місяців і це було його перше велике подорож.

Чорногорія з дітьми

Найголовніше, що я хотіла б зазначити, це те, що всім учасникам поїздки: і Тихону, і його батькам, країна дуже сподобалася. Мені здається, це майже ідеальний варіант відпочинку на морі з немовлям: летіти недалеко, клімат м'який, інфраструктура досить розвинена, продукти знайомі. І багато чого ще, про що розповім трохи нижче.

Лучший барбершоп ждет Вас. Цены на услуги Вас приятно удивят!

Подорожі з немовлям

Поговоримо про вибір місця проживання. Ми трохи поїздили по країні, об'їхали Боко-Которської бухти, відвідали кілька міст, і зробили для себе висновок, що найкраще місце для життя з маленькою дитиною в Чорногорії - це Будва. Спробую описати чому. В першу чергу, це зручність переміщення з коляскою, що дуже важливо для молодих батьків. Тротуари, світлофори, пандуси на перехрестях, все це є далеко не у всіх чорногорських курортах, а ось в Будві є.

Чорногорія Будва

Також в Будві предостатньо місць для прогулянок з малям. Є довга довжелезна Будванськая набережна і невелике тихе парк. При бажанні також можна догуляти пішки до сусідніх селищ Бечічі або Рафаїлович. Навіть з коляскою, при цьому у вас не виникне жодних труднощів.

На набережній Будви

Це ми на прогулянці в Будванськая парку. Він дуже невеликий, але все ж далеко від пляжу і дороги, місце тихе і приємне.

Парк в Будві

Якщо діти вже підросли і актуальні активні ігри, то на допомогу, як і в будь-якій країні, приходять дитячі майданчики. І знову ж таки в Будві їх багато, по нашій суб'єктивній оцінці, більше, ніж в інших містах. Майданчики є прямо на пляжі.

Дитячий майданчик на пляжі в Будві

І так само, як і у нас, у дворах житлових будинків.

Дитячі майданчики в Будві

Ну і ще мабуть, додам про магазини Будви, і в центрі, і на околиці міста повно дуже пристойних супермаркетів, в яких великий вибір товарів для немовлят: підгузників, дитячої косметики, дитячого харчування тощо. Також є невеликі ринки, де завжди можна купити свіжих фруктів і овочів.

Немовля в Чорногорії

Загалом, нам здалося, що Будва просто створена для життя і відпочинку з дітьми. Можливо, на цьому її переваги закінчуються, тому поміркувати ще на тему відпочинку в дітьми в Чорногорії в цілому.

Поїздка на море з дитиною

Переліт. Летіти з Москви в Тіват або Подгорицу близько 3,5 годин. Що відразу кидається в очі, це кількість дітей на борту. Особливо багато зовсім малюків, мабуть багато батьків згодні з нами в тому, що Чорногорія - відмінний варіант відпочинку з немовлятами.

Чорногорія з маленькою дитиною

Житло. Основний вид житла, що здається в оренду в Чорногорії, це апартаменти, номери квартирного типу, в яких є все необхідне, включаючи кухню. Що набагато зручніше, ніж стандартні готельні номери, при наявності дітей. Ми знімали звичайну квартиру і взагалі відчували себе як вдома.

У Чорногорію з немовлям

Продукти харчування й їжа. Краще, ніж вдома 🙂 Ні, правда! Це те, за що абсолютно точно не варто переживати. Продукти в кафе і магазинах дуже якісні, кухня в закладах смачна, фрукти і овочі місцеві, свіжі і дуже смачні.

Лимони в старому місті Будви

Пляжі. Адріатика в цілому дуже сподобалася. Пляжі різні від піщаних до великої гальки, в основному дуже мальовничі і комфортні.

Пляж в Будві

Ставлення до дітей. Можливо, це те, з чого варто було починати моє сьогоднішнє оповідання, тому що ставлення до дітей в Чорногорії просто приголомшливе. Мені навіть здалося, що у чорногорців культ сім'ї і дітей. Дітей в Чорногорії багато, їх дуже люблять і звертаються з ними дуже ласкаво.

З дітками в Чорногорію

Але це ще не все. Місцеві жителі ще й дуже доброзичливі по відношенню до чужих дітей. У магазинах, кафе, в транспорті і просто на вулиці наш малюк постійно ловив теплі посмішки і милі вітання, його постійно норовив хтось потримати за ручку. Загалом, Чорногорії дуже чайлд френдлі 🙂