Реставрація меблівЗатирка волоським горіхом
прибираємо плями

Найбільш універсальним засобом усунення плям на меблях є зубна паста. У разі появи плями на полірованих меблях слід нанести на нього суміш скипидару або лляної олії зі спиртом, дати висохнути, а потім протерти тканиною з вовни.

Качественные гироборды купить по самой выгодной стоимости на сегодняшний день.


Існують розчинники, спеціально розроблені для видалення жиру. Вони прекрасно підходять для усунення жирних плям з меблів - наприклад, плям від вершкового масла. Рідина для чищення килимів цілком підійде для тих же цілей.
Спрей проти плям

Засіб для видалення плям

Чайні та кавові плями видаляються майже однаково - обережним протиранням тканиною, змоченою п'ятипроцентним розчином лимонної кислоти з водою. Відмінність в тому, що для видалення чайних плям в розчин додається миючий засіб в кількості 1 чайної ложки.

Видалення чорнильних плям здійснюється протиранням ганчіркою, змоченою в молоці, і наступним використанням лимонного соку (його можна замінити розчином лимонної кислоти). Інший варіант видалення плям від чорнила або зеленки з полірованої меблів - намочити водою і відтерти звичайним ластиком.

Найголовніша рекомендація по видаленню плям - робити це якомога раніше, так як усунути свіжі плями, як правило, набагато простіше. Наприклад, свіжі плями від гарячих предметів, що залишилися на меблях, легко затираються тканиною, змоченою в рослинному маслі з сіллю, але якщо пляма старе, то потрібно тримати цю суміш на плямі протягом двох - трьох годин і протерти потім це місце ганчіркою з вовни.