​Незвичайні храми Таїланду

білий храм

Wat Rong Khun або Білий храм

Один з найбільш незвичайних храмів в Таїланді - Wat Rong Khun або Білий храм, знаходиться в містечку під назвою Ампхуар, на території провінції Чіанг Рай. Цей досить молодий храм встиг здобути велику популярність серед жителів країни і туристів.

Сделать резерв комнаты в хостеле Вы можете прямо сейчас. Цены Вас приятно удивят.

Проектувальником, а також художником і оформлювачем Білого храму є пан Чалермчай (і його брат) - один з найбільш затребуваних художників в Таїланді. Все, що є на території Білого храму - його рук справа. Примітно, що пан Чалермчай будував храм на власні гроші тільки тому, щоб ніхто не міг диктувати йому свої умови. На зведення Білого храму було потрібно більше одного мільйона доларів.

Білий храм дійсно вражає уяву, він виглядає так, немов його робили не з каменю і бетону, а з цукру і мастики! Вигадливі скульптури білого кольору, дзеркальна мозаїка на стінах, все це не перестає дивувати новоприбулих до Білого храму мандрівників. Прямо перед сходами, що ведуть до храму, розташована композиція з безлічі тягнуться рук і величезних зубів. Так художник зобразив пеклом.

Інтер'єр храму поєднує в собі традиційні зображення Будди і сцен з його життя, а також сучасні інтерпретації буддійського вчення: сюжети з кінофільму «Матриця», «Зоряні війни» та інше. Так художник намагається донести до сучасних відвідувачів сенс релігійного вчення. Білий храм оточують незвичайні алебастр-дзеркальні скульптури, цікаві невеликі споруди у вигляді невеликих пагод і інші «цукрові» статуї.

Храм з пляшок

Ват Лан Куад (Wat Lan Kuad) або "Храм мільйона пляшок"

Ще один незвичайний храм Таїланду побудований буддійськими ченцями зі звичайних скляних пляшок. Стіни і дах споруджені з склотари, саме тому храм отримав говорить назва - Ват Лан Куад (Wat Lan Kuad) або "Храм мільйона пляшок". Скільки точно треба пляшок, щоб звести цей храм, одному Будді відомо. А ось пляшки для будівництва храму тайські ченці стали збирати ще в 1984 році. Цегли не вистачало, тоді з'явилася ідея використовувати нестандартний будівельний матеріал. Так з'явився храм з пляшок, розташований в 400 милях від Бангкока, в області Сисакет.

Свою лепту в будівництво храму змогли внести всі бажаючі: монахи, місцева влада, жителі околиць, все ті, хто збирав такий незвичайний будматеріал. Завдяки масовості вдалося створити не просто храм, а цілий комплекс, що складається з двадцяти будинків: це головний храм поруч з озером, молитовні кімнати, зал для церемоній, крематорій, водонапірна вежа, кілька невеликих бунгало, службовці житлом для монахів, а також приміщення для мандрівників .

Через десятиліття виявилося, що будівельники не прогадали з вибором матеріалів - пляшки не поступаються за міцністю цеглин, не втрачають колір, легко чистяться від бруду, дозволяють світлу проникати всередину будівель і дуже естетично виглядають.

Для зведення храмового комплексу використовувалися пляшки з зеленого й коричневі скла, в які колись було розлито пиво. Навіть мозаїки в храмі виконані з оброблених певних кришок. До речі, ченці не зупиняються на досягнутому, а це значить, що збір пляшок не припиняється. Вирішите вирушити в храм з пляшок, прихопіть з собою скляну тару.

храм фалоса

Храм фалоса або каплиця богині Табта (Shrine of Goddess Tubtim)

Жителі Таїланду вірять в духів і вважають що вони оточують кожного тайця в будь-якій ситуації. Духи бувають злими і добрими, багато хто з них здатні допомогти в роботі, грі, бізнесі і навіть у продовження роду. Одним з яскравих прикладів такої відчайдушної віри в дух жіночого родючості є храм фалоса в Бангкоку. Вважається, що храм фалоса або каплиця богині Табта (Shrine of Goddess Tubtim) здатна допомогти всім зневіреним завагітніти жінкам.

З першого погляду цей храм нічим не відрізняється від сотень інших, розкиданих по численних провінціях Таїланду. Затишний садовий куточок, потопаючий в тіні дерев, буквально заставлений статуями чоловічого статевого органу. Сотні різноманітних пенісів - великих і маленьких, кам'яних і дерев'яних, прикрашені стрічками, залишеними тут мріють зачати дівчатами і жінками.

Бажають завагітніти приносять в храм підношення у вигляді свічок, квіток лотоса і фруктів. Якщо бажання збулося, жінка зобов'язана повернутися і поставити в храмі ще один фалос, в

в знак подяки богині Табта. І якщо враховувати той факт, що кількість фігур на території храму перевалило за сотню, можна сміливо говорити про дієвість відвідувань такого храму. Такого роду храм зовсім не говорить про зіпсованість тайської нації. Буддизм, як істинно індуїстська релігія, вітає шанування фалосів, як органу родючості і продовження життя. Так то.