Про місце Тріумфальна арка
Тріумфальна арка в Парижі, розташована на площі Зірки і так само, як і Собор Паризької Богоматері і Ейфелева вежа, знаходиться на пагорбі Шайо. Арка вважається одним з найпопулярніших символів французької столиці.
Історія зведення Тріумфальної арки
Тріумфальна арка була зведена за наказом Наполеона Бонапарта відразу після перемоги в битві під Аустерліцем в грудні 1806 р року. Арка в Парижі мала стати урочистим символом здобутих Францією перемог в період Першої імперії і під час Революції.
Курсы программирования - сделает из Вас настоящего профессионала, стоимость услуг Вас приятно удивит.
Спорудження фундаменту арки тривало два роки. 1810 рік ознаменувався приїздом в Париж новоспеченої імператриці Марії-Луїзи. Але так як арка ще не була готова, на кам'яний фундамент була поставлена «декорація» майбутньої арки збита з дощок і полотна. Архітектор і автор ідеї арки Шальгрен помер в 1811 році, а майбутня Тріумфальна арці була добудована на 5 метрів до висоти його проекту. Після його смерті роботи зі зведення арки в зв'язку з низкою військових невдач були припинені.
Коли роботи по будівництву були відновлені, процесом керував Абель Блуе. Ініціатор зведення Тріумфальної арки в Парижі Наполеон теж не дожив до її відкриття, яке відбулося в 1836 році при Луї-Філіпа.
Однак парижани віддали честь імператора, і 15 грудня 1840 року за Тріумфальною аркою проїхала траурна процесія з прахом Наполеона, який доставили з острова Святої Єлени. Урочистої церемонії поховання з шанобливою зупинкою під Тріумфальною аркою були удостоєні після смерті такі великі французи як Гамбетта, Т'єр, Віктор Гюго, Мак-Магон, Лазар Карно, генерали Жоффр, Філіп Леклерк та Фош, маршал Латтр де Тассіньї.
архітектура
За основу зовнішнього вигляду і стилю арки архітектор взяв проект античної арки Тита в Римі. Розміри Тріумфальної арки і сьогодні вражають розмахом: її ширина становить 44.82 м, висота 49.51 м, а висота склепіння дорівнює 29.19 м. Чудові барельєфи в кутах над арочним отвором, що зображують сурмачів в фанфари крилатих дів, символізують славу і належать скульптору Жана Жаку Прадо.
Стіни Тріумфальної арки також прикрашають назви 128 битв, в яких здобули перемогу республіканська і імператорська армії, а також прізвища 558 французьких воєначальників. «Сто днів» правління Наполеона символізують сто гранітних тумб, які з'єднані між собою чавунними ланцюгами.
скульптурні групи
Чотири скульптурні групи прикрашають арку з різних сторін. Праве крило з боку Єлисейських Полів - робота скульптора Рюда «Виступ волонтерів» або «Марсельєза» присвячена перемозі над пруськими військами, що окупували Лотарингію в 1792г. Ліве крило з боку Єлисейських Полів - робота скульптора Корто «Тріумф 1810 року» присвячена підписанню Віденського світу 1815 р Праве крило з боку авеню де ла Гранд-Армі - робота скульптора Етекса «Опір», ліве крило - «Мир» роботи того ж скульптора .
Музей і околиці
Незважаючи на скромні як для музею розміри, арка вміщує в себе одну експозицію, що розповідає про історію її зведення і про церемонії, що проходили під нею. Так само на території арки знаходиться вічний вогонь і могила невідомого солдата, до яких 14 липня покладаються вінки в пам'ять про загиблих в солдатах.
Поруч з аркою знаходяться знаменитий проспект Єлисейські поля, Сад Тюїльрі, Лувр, площа Згоди, Бульвар Великої Армії і інші цікаві об'єкти.