​Оздоблювальні матеріали для кухні

Кухонна зона часто забруднюється і підлягає прибиранню. Тому, оздоблювальні матеріали для кухні повинні бути практичними, відрізнятися високою зносостійкістю. У що можна "одягнути" кухню, щоб відповідати перерахованим вище критеріям?

Підлога

Основна вимога до підлогового покриття для кухні - стійкість до води.

В цьому відношенні виграє кахельна плитка. Можна не турбуватися, що підлогове покриття з кахлю прийде в непридатність від частого миття, ненавмисно розлитої води з чашки або невеликого потопу в разі сантехнічних аварій.

Ламінат і лінолеум теж використовують для настилу кухонних підлог, проте ці матеріали менш практичні. Навіть водостійкий ламінат не витримує постійного контакту з водою і розбухає по швах, а лінолеум здувається і втрачає форму.

Популярная бинансе биржа регистрация прямо сейчас, зарабатывайте вместе с нами!

Другою вимогою до покриття для підлоги можна назвати стійкість до механічних пошкоджень, впливу жирів і кислот. Знову ж таки, лідирує кахельна плитка. Її можна розбити важким предметом, тоді як ламінат може постраждати від більш м'яких ударів. На капризний лінолеумі легко залишаються вм'ятини від каблуків або меблевих ніжок.

Господині часто використовують кислотні засоби для чищення вбудованих духових шаф. Потрібно бути дуже обережними, щоб не капнути засобом на підлогу з лінолеуму або ламінату. Кислота відразу роз'їсть поверхню з ПВХ, зніме лакофарбове покриття з МДФ. Кахель ніяк не відреагує на вплив кислот і лугів, тому він краще для покриття підлог в кухні.

Можливість ремонту - ще один показник, на який варто звернути увагу. Щоб дістатися до зіпсованої панелі ламінату, знадобиться розібрати, а потім зібрати пів-кімнати. Недорого купити ламінат під заміну зіпсованого можна в будівельному магазині, де вам за безцінь віддадуть залишки пачки потрібного кольору. Лінолеум підлягає повній заміні. У випадку з керамічною плиткою досить зняти розбиту одиницю і покласти нову.