Обрізка рослин, правила обрізки і необхідні інструменти

Обрізка - найважливіший процес, необхідний для активного зростання, розвитку, плодоношення і зміни зовнішнього вигляду рослин. Під час цього процесу гілки повністю або частково видаляються. Обрізку піддаються плодові, декоративні дерева, чагарники, а іноді і кімнатні рослини. Обрізка рослин виконує кілька різних функцій - формування крони, омолодження старіючих, відновлення заражених і поламаних рослин.Правила обрізки деревІснує кілька видів обрізки:

Вы можете заказать пластиковые карты с необходимым текстом, по самой выгодной стоимости на сегодняшний день.

санітарна;формує;Омолоджуюча;Фігурна.Для

правильної обрізки без пошкоджень потрібні якісні інструменти - бензопила, висоторізи, сучкорез, секатор, садові пилка і інші. Щоб уникнути поломки рослин і для мінімізації ризику отримання травм робочим, інструменти повинні бути у відмінному стані. Перед роботою інструменти необхідно поточити, після - очистити і змастити технічним маслом для запобігання утворення іржі. Товщина зрізаних сучків не повинна перевищувати рекомендованої виробником інструменту. Забезпечити умови для безпечного - в обов'язковому порядку.Як обрізати рослиниНеобхідний садівнику інструментЗвернемо увагу на основні інструменти. Для обрізки в залежності від товщини гілок використовують секатор, сучкорез або садову пилку:
Для тонких (товщиною менше 20мм) гілок рекомендується використовувати секатор. Інструмент являє собою ножиці з вигнутими лезами. Існують два види секатором: з одним або ж з двома робочими лезами. Бажано використовувати секатор з прогумованою ручкою (він не вислизає з рук);Сучкорез

зовні схожий на секатор, але має досить довгі ручки, використовується для обрізки гілок товщиною приблизно від 20 до 50 мм. Дуже добре підходить для зрізання на великій висоті, телескопічний сучкорез допоможе зрізати гілки навіть з верхівок;Для обрізки товстих гілок дерев можна застосувати садову пилку. Від звичайної, ручної пилки вона відрізняється, хіба що, серповидної формою. Оптимальна довжина леза - 30-35 см. Зуби пилки повинні бути загартовані - це збільшить термін її експлуатації і буде рідше виникати необхідність в заточенню.Уривок сучківСучкорезНеобов'язково залазити на дерево, щоб обрізати сучки з вершини. Для цього можна скористатися сходами або драбиною. Зараз найчастіше для виробництва сходів і драбин використовують метал. Без хорошої драбини важко уявити комфортну роботу садівника.Для підтримування охайного зовнішнього вигляду рослин обрізку варто проводити щороку, в іншому випадку крона почне густіти і збільшиться ризик зараження шкідниками і захворювання різними хворобами.Якщо кущ вже знаходиться в занедбаному стані, можна спробувати привести його в колишній вигляд шляхом зрізання гілок і листя крони. У цій ситуації доведеться видалити чимала кількість пагонів.