Монастир Святого Антонія

Монастир св. Антонія - найстаріший християнський монастир Єгипту. Знаходиться на півночі Аравійської пустелі, належить Коптської православної церкви.

Історія монастиря

У скельному гроті трохи вище монастиря вів аскетичний відокремлений стиль життя і там же помер засновник чернецтва - святий Антоній Великий (251-356 рр.). Сторіччям пізніше грецький вчений Анастасій написав житіє Святого Антонія.

Після кончини святого, місце його усамітнення стало збирати безліч паломників з Сирії, Ефіопії, Єгипту та інших держав.

Качественная фурнитура для бижутерии представлена на сайте rutipo.com.ua по самой выгодной стоимости на сегодняшний день.

Перші споруди монастиря були закладені в III в. У VI столітті в монастир Святого Антонія внаслідок незмінних набігів бедуїнів почали переселятися монахи з Ваді-Натрун. В XI ст. монастир був розграбований і зруйнований арабами, і тільки через сотню років реконструйований коптами. В середні віки монастир тривалий час стояв занедбаним.

Церква Святого Антонія, яка розташовується у південних меж монастиря, була побудована в XVI столітті. На захід від неї розташований храм Святих Апостолів. У цій церкві збереглася фреска X століття із зображенням архангелів Михаїла та Гавриїла, а в її невеликій капелі - фрески XI-XIII ст. з зображеннями перших олександрійських патріархів: Марка, Петра, Афанасія, Феофіла, Кирила і ін.

Наші дні

Літургія відбувається в храмі Святого Марка, побудованому в XVIII столітті. У храмі досі зберігаються античні рукописи (більше 1700 манускриптів), написані на коптською і арабською мовами.

Дуже популярна у паломників печера святого Антонія, розташована вище монастиря на висоті 276м (680м над рівнем Червоного моря).

Знаменита печера святого Антонія знаходиться за монастирськими стінами на відстані в 2,5 кілометра. По довгій сходах щодня туди піднімаються паломники з різних куточків світу. На середині шляху до печери в ХХ ст. побудована невелика каплиця - місце, де знаходилася келія вихованця св. Антонія - св. Павла.

Всередині печери - вівтар і кілька ікон. У дні великих свят тут проходять літургії.

Перше монастирське поселення тут організували послідовники св. Антонія близько 361-363 рр. Було зведено церкву, келії, і кілька невеликих підсобних будівель. Відомо, що з VII по VIII століття в монастирі жили мелкитська монахи - послідовники візантійського патріарха. В ХІ ст. монастир зазнав спустошливих набігів арабських завойовників, після чого прийшов в запустіння.

У монастирі св. Антонія знаходяться ще кілька церков: церква Апостолів, яка була закладена в 1470 році і кардинально перебудована в XVIII столітті; церква апостолів Петра і Павла; церква св. Марка Отшельника, побудована в XV столітті; церква Пресвятої Богородиці (її вівтарна перегородка датується 1743 роком); церква Архангела Михайла.