Ласкаво просимо в Будапешт! Місто на берегах Дунаю
Ну ось, нарешті добралися до Будапешта! Їхали ми з Кракова, через територію Словаччини, через Татри, через гірський перевал на якийсь дуже пристойній висоті. З урахуванням серпантину і невеликого привалу, 400 км дороги ми подолали майже за 7 годин. І ось воно щастя, ура, ми нарешті в столиці Угорщини!
Будапешт - місто на берегах Дунаю
Качественную косметику Вы можете приобрести на сайте bonbon.co.ua, огромный ассортимент товара и приемлемая стоимость Вас приятно удивят.
Незалежно від того, де я опинилася, якщо місто стоїть на березі річки, озера чи моря, я першим ділом спрямовані туди - до води. Для мене це найкрасивіші пейзажі. Крім того, часто там розташовано багато визначних пам'яток, особливо якщо місто розкинулося по обидва береги, як у випадку з Будапештом. Тому якщо ви вперше в Будапешті, я б навіть порадила піти в першу чергу саме на набережну, це дуже добре допоможе зорієнтуватися. Тут відразу стає все зрозуміло. І можна скласти план подальшого вивчення міста.
Наприклад, ми виходимо на набережну в районі чудесного підвісного моста Ержебет.
Міст Ельжбета в Будапешті
Він з'єднує не тільки два береги, а й два історичних району міста: Буду і Пешт. На протилежному березі знаходиться один з об'єктів для обов'язкового відвідування, Будайськая Фортеця. Звичайно, ми її обов'язково подивимося поблизу.
Будапешт. Набережна Дунаю
Прогулюємося уздовж трамвайних шляхів повз величезного числа затишних кафе і ресторанів і бронзових пам'ятників, які так люблять в Угорщині.
наприклад Шекспіру
Пам'ятник Шекспіру в Будапешті
Або дівчинці, що грає з собакою
Бронзові дівчинка і собака на набережній в Будапешті
Озираємося на міст Ержебет. Так він виглядає здалеку. Білосніжна чудо.
На набережній в Будапешті
Забігаючи трохи вперед, покажу як він прекрасний з гори Геллерт.
Міст Ельжбета в Будапешті
Виходимо до мосту Сечені, ще його називають ланцюговим. Він сам по собі пам'ятку, один з найкрасивіших мостів, які я коли-небудь бачила. Теж підвісний. Зведений в XIX столітті.
Міст Сечені в Будапешті
З іншого берега
Міст Сечені в Будапешті
Вид з висоти Будайської фортеці
Міст Сечені. Вид з Будайської фортеці
Можна дійти до центру мосту і подивитися на незвичайну зелено-блакитну воду Дунаю. В різну погоду вона набуває різний відтінок.
Будапешт. води Дунаю
Відзначаємо для себе, що на протилежному березі є ще що подивитися, наприклад Рибальський Бастіон і Собор Святого Матиаша, воооон там на Кріпосному пагорбі.
Набережна Дунаю, вид на Фортечний Холм
Продовжуємо рухатися від моста Сечені по Пештській стороні, вид набережної змінився, з'явилося відкритий простір, так як трамвайні колії в якийсь момент згорнули. Вдалині міст Маргіт, один з найстаріших в Будапешті.
Набережна Дунаю в Будапешті
На шляху зустрічається ось така інсталяція, якщо ви нічого не знали про неї раніше, не відразу можна зрозуміти, що вона символізує. Насправді це пам'ятник жертвам голокосту військового часу. Майже 80 тисяч євреїв були розстріляні нацистами на березі Дунаю, а їх тіла кинуті в воду.
Пам'ятник жертвам голокосту в Будапешті
Якщо ви опинилися поруч з цим пам'ятником, значить зовсім недалеко знаходиться будівля Угорського Парламенту. Ось так це найкрасивіше і визначна споруда Будапешта виглядає зблизька.
Набережна в Будапешті, будівля парламенту
Може здатися, що ми пройшли невелику відстань, насправді ми прокрокували, близько трьох кілометрів. Будапешт дуже велике місто, і цікаві для ознайомлення об'єкти часто знаходяться далеко один від одного. Це часто ставить в туриста в скрутне становище і змушує користуватися громадським транспортом. І це відрізняє Будапешт від більшості європейських туристичних центрів, в яких головні визначні пам'ятки, як правило, знаходяться в пішій доступності від центру і один від одного.
Ну що, перше враження складено, можна вибирати напрямок подальшого руху. Трохи відпочинемо і продовжимо шлях.