Храм цариці Хатшепсут
Поминальний храм цариці Хатшепсут вважається найбільш дивним монументом давньоєгипетського зодчества, знаходиться він в містечку Луксор, біля підніжжя скель Дейр ель-Бахрі. Храм Хатшепсут був побудований в середині II тисячоліття до нашої ери. Цариця іменувала храм «Джесера Джесера», іншими словами «священний зі священних».
Оригинальный дизайн интерьера в Твери недорого, цена на услуги Вас приятно удивит.
Опис поминального храму
Храм цариці Хатшепсут є воістину дивним результатом інженерії древніх єгиптян. Він значно відрізняється від храмів інших єгипетських правителів. Незвичайність архітектури храму цілком відповідає прецеденту появи на історичній арені жінки-фараона.
Храм знаходиться далеко від будівель інших правителів, в глибині фіванського некрополя. Хатшепсут не дотрималася традицій - на кордоні пустелі і зрошуваної території побудували величезний пілон, від якого до храму йшла дорога шириною 37 метрів.
Широкі похилі дороги, які замінять сходи, розбивають весь комплекс на 2 частини (південну і північну). На масивних балконах розташовувалися відкриті двори, портики, також йшли в товщу гори. У давнину перед входом в храм на балконах був висаджений сад, а дорога до храму проходила поміж рядами сфінксів, зроблених з пісковика і розфарбованих яскравими фарбами. Тут були вириті два священних озера, що мають Т-подібну форму. Щоб увійти в храм цариці, необхідно було минути величезний обеліск. Саме приміщення храму було вирубано в вапнякових горах.
Місцезнаходження храму Хатшепсут зовсім не випадково: менш ніж в ста метрах від нього розташовувався схожий храм, який побудував правитель XI династії Ментухотеп Небхепетр. Даного фараона вважали родоначальником фиванских правителів, а Хатшепсут таким чином підкреслила спадкоємність свого правління, підтверджуючи законність свого перебування на єгипетському троні
.
Стіни храму покриті староєгипетськими письменами і барельєфами. Барельєф одного з балконів розповідає про об'єднання Верхнього і Нижнього Єгипту. Одним з основних сюжетів барельєфів другого ярусу вважається фантастична ситуація народження цариці. На каменях зображена сцена появи божества Амона, який прийняв вигляд фараона Тутмоса I, в покоях матері Хатшепсут. Використовуючи власну божественне походження, цариця за допомогою цього мала намір утвердитися на троні. Ту ж задачу вона переслідувала, наказавши наділити власні скульптурні зображення в храмі чоловічими рисами. Хатшепсут зображена в чоловічому вбранні з царської накладну бороду - атрибутом єгипетських фараонів. А колони портиків доповнює грандіозна статуя цариці, представленої у вигляді єгипетського божества Осіріса в білосніжному одязі. Руки цариці схрещені на грудях, а в руках вона тримає монарші скіпетри.
Південний портик другого ярусу оповідає про знамениту експедиції в Пунт у всіх подробицях. Живописцями був чітко зображений флот Хатшепсут, ландшафт Пунта, його великі цар і цариця, що підносять дари Хатшепсут.
По обидва боки портиків знаходяться святилища Анубіса (володаря некрополів) і Хатхор (якої була присвячена земля Дейр ель-Бахрі). Два святилища є гипостильного зали з дванадцятьма колонами, що знаходяться на балконах, а також внутрішні будівлі, що йдуть в глиб скелі. Колони святилища Хатхор були увінчані капітелями, які зображують обличчя богині, а на стінах святилища була зображена фігура сидячого фараона Тутмоса II, якого лиже руку корова (яку вважали священною твариною богині Хатхор).