ДОЛЬЧЕ ФАР НІЕНТЕ

Важлива частина перебування в Римі - післяобідній відпочинок на свіжому повітрі. Не варто нехтувати цим ритуалом, навіть якщо потім ви щось не встигнете зробити або подивитися. Тільки після того, як ваше втомлене тіло розташується на прохолодною мармуровій лаві в тіні розлогих піній, ви зрозумієте, що час зупиняється тільки в цьому місті.

Colle Oppio

Икеа магазин IkeaUkraine предлагает Вам широкий ассортимент товара на сегодняшний день.

Якщо заходити в парк Colle Oppio, що на Еськвілінськом пагорбі, з боку віа Челімонтана, то, коли ви пройдете довгу драбину, по ліву руку почнеться невелика алея з високими кущами троянд. Опівдні на довгі дерев'яні лавки сюди приходять полежати працівники найближчих офісів. Люблять під рожевими кущами посидіти і закохані парочки. Крім того, в парку збереглося безліч античних фонтанів, а також руїни терм Траяна.

Dell'Acqua Paola Fountain

Джаніколо і однойменні сади розташовані за районом Трастевере. На вершині пагорба знаходиться древній акведук, побудувати який наказав ще Траян. У XVII його переобладнали в фонтан Аква-Паола з бароковим фасадом, яким би позаздрила будь-яка церква. Тут можна перепочити після обіду і під заспокійливий шум фонтану насолодитися видом на місто.

Villa Doria Pamphilj

Ця вілла - найбільша в Римі. Вона займає територію на пагорбі Джаніколо від Трастевере до Ватикану. Головна будівля комплексу - Casino del Bel Respiro, тобто «будиночок на свіжому повітрі», побудований бароковим архітектором Альгарді. До того, як сім'я Памфили побудувала віллу і розбила сади, тут росли виноградники. Зараз це величезний суспільний парк, в якому місцеві жителі бігають вранці, прогулюються з собаками і влаштовують сімейні пікніки.

Villa Celimontana

Невелика і дуже затишна вілла Челімонтана (раніше вілла Маттеї) знаходиться на пагорбі Целій. Місцеві жителі використовують її, як і будь-який парк в місті, щоб повалятися на траві в обідню перерву, зробити пробіжку або ж почитати в тіні дерев газету або книгу. На віллі майже ніколи не буває туристів, а вид з пагорба просто приголомшливий. До речі, щороку тут проходить відомий серед любителів джазу фестиваль.

Villa Torlonia

Ця вілла знаходиться в одному з найпрестижніших районів Риму - Номентано. Саме її в 1920-і роки князь Торлония надав в користування Беніто Муссоліні за символічну орендну плату - одна ліра в рік. Що тут робити? Можна пріqті на обід з паніно і пляшкою Peroni, а потім поспостерігати, як за що впали крихти хліба будуть битися жовті папуги. Ближче до вечора можна зробити пробіжку або розім'ятися на невеликому стадіоні, де Муссоліні якось грав в теніс.