​З якого матеріалу краще будувати будинок

Протягом своєї багатовікової історії для будівництва житла людина використовувала різні матеріали. Будь-, з них володіючи безсумнівними достоїнствами, на жаль, мав також і недоліки. Тому однозначно відповісти на це питання неможливо і в кожному конкретному випадку слід шукати відповідне вам рішення.

З усього різноманіття матеріалів зараз з різних причин в індивідуальному будівництві найбільш популярні - дерево, цегла, різні види пористого бетону і сендвіч панелі. Розглянемо переваги і недоліки будинків побудованих з цих матеріалів.

Будинок з дерева

Матеріалом для побудови служать колоди в основному хвойних порід дерева, різного ступеня обробки і клеєний брус.

Отау ТВ расскажет Вам о самых свежих новостях и интересных фактах.

Головне достоїнство дерев'яного будинку - це особливий мікроклімат ідеально підходить людині. До переваг можна віднести невисоку вартість фундаменту, а також що при виготовленні з якісного матеріалу будинок довговічний і витрати на обробку невеликі.

Недоліки: при пожежі повністю згорає; можливе ураження жуками точильниками і грибком; потрібен час на усадку зрубу; розтріскування. Будинки з клеєного бруса позбавлені двох останніх недоліків.

Цегляний будинок

Як і дерево, цегла традиційний будівельний матеріал, прекрасно зарекомендував себе за свою багатовікову історію. Цегла виготовляється або з глини (керамічний), або з суміші піску та вапна (силікатна). Цегла обох типів бувають як повнотілі, так і порожнисті.

Переваги: довговічність; стійкість до біологічних пошкоджень і вогню; міцність.

Недоліки: потрібен міцний фундамент, заглиблений нижче глибини промерзання; висока вартість штукатурних робіт; при деформації фундаменту можуть з'явитися тріщини; морозостійкість обмежена.

Будинок з піноблоків

Останнім часом все більшої популярності набувають різні види легких бетонів (керамзитобетон, полістиролбетон, пористий бетон). Особливу популярність отримала група пористих бетонів (пінобетон, газобетон, газосилікат).

Переваги: відносно недорогі; легкість споруди і швидке будівництво будинку з газобетону і подібних матеріалів; хороша звуко- і теплоізоляція; стійкість до біологічних пошкоджень.

Недоліки: можливість появи тріщини вище, ніж у цегляного будинку; висока вартість штукатурних робіт.

Каркасно-щитовий будинок

Ця конструкція часто використовується при будівництві тимчасових споруд, а також постійних, але в найкоротші терміни.

Переваги: швидкість споруди; низька вартість.

Недоліки: недовговічні; горючі.