Як замінити люстру?

Отже, вам необхідно провести заміну світильника або люстри своїми силами.

Прекасным выбором для вашего дома будет лед освещение, на сайте http://www.prostocomfort.com.ua/remont/novosti/idei_modernizatsii_osvescheniya_v_chastnom_dome_chem_privlekatelny_svetodiody вы сможете узнаеть еще больше информации про светодиоды.

Для роботи необхідно мати під рукою наступний інструментарій:

драбина;

викрутка-індикатор;

викрутка з рукояткою-ізолятором;

плоскогубці;

кусачки;

ізоляційна стрічка;

ліхтарик;

монтажний ніж.

Заміна люстри відбувається наступним чином:

Необхідно відключити напругу на щитку автоматів захисту.

Піднявшись на сходи-драбину, слід відсунути декоративні елементи захисту люстри ( «склянки»), які розташовуються під стелею. Під елементом захисту знаходиться електропроводка.

Тепер необхідно зняти ізоляційну стрічку з з'єднаних електропроводів і, не знімаючи люстру з гака, за допомогою плоскогубців слід розкрутити з'єднання електропроводів, а вже потім зняти люстру з гака.

Упевнившись в тому, що кінці електропроводів розведені в сторони, вимикачем, що подає напругу на дроти люстри, слід включити напругу.

Піднявшись на драбину і, не торкаючись руками проводів, за допомогою викрутки-індикатора необхідно встановити дроти, на які «йде» фаза. Фазові дроти дадуть про себе знати лампочкою індикатора, яка засвітиться, тут слід запам'ятати або відзначити дроти.

Тепер знову необхідно відключити напругу на щитку автоматів захисту.

Необхідно провести огляд кількості проводів знаходиться безпосередньо на люстрі і скільки їх виходить з полотна стелі. На люстрі може перебувати 3 дроти (2 дроти одноколірні - це фаза дроти і 1 провід іншого кольору це 0) або 2 дроти (1 - фаза, 2 - нуль). Якщо з стельового полотна виходить 3 електропроводи (2 - фаза і 1 - нуль) то в даному випадку необхідно провести під'єднання фазових проводів люстри до фазовим проводам, які виходять зі стелі, а нуль, під'єднується до нуля. Якщо з стельового полотна виходить 2 електропроводи (нуль і фаза), а на люстрі знаходиться 3 дроти, то слід скрутити 2 дроти фази на люстрі в 1 провід. В даному випадку підключіть дроти на люстрі і виходять зі стелі фазу до фази, і, відповідно нуль до нуля. Буває і так, що з стелі йде вихід 3-х проводів (2 фази, 1 - нуль), а на люстрі всього 2 дроти. Тут вже 1 фазовий електропровід з стелі слід ізолювати, а ті 2, що залишилися з'єднати з проводами знаходяться на люстрі.

Встановивши фазові і нульові дроти, слід повісити нову люстру на гачок, що виходить з стельового полотна, а потім з'єднати дроти. Щоб отримати з'єднання проводів більш щільне, слід скористатися плоскогубцями. Заізоліруйте дроти нуль окремо від проводів фази. Якщо фазових електропроводи 2, то вони ізолюються окремо один від одного. Тепер декоративну накладку ставимо на місце і, таким чином закамуфліруем електропроводи.

Останній етап - включення автоматів захисту (напруги).