Як правильно вибрати мережевий кабель для відеоспостереження

Основною проблемою при визначенні необхідної категорії кабелю для установки на об'єкті є необхідність оцінити майбутній розвиток цього об'єкта. Як правило, на нових об'єктах найкраще використовувати кабелі «топової» на даний момент категорії - сьогодні це 6а. І звертатися до перевіреного постачальника: оголосити, що якийсь кабель відповідає нормам 6-ї категорії, може хто завгодно. Повіривши на слово або випробувавши представлений зразок, можна з цим грунтовно «влетіти»: від характеристик кабелю залежить головний параметр мережевої інфраструктури - її пропускна здатність.

По выгодной цене купить интернет кабель в украине Вы сможете в нашем магазине.

6-я категорія стандартизована під мережі Ethernet номінальною пропускною спроможністю 1 Гбіт / с. При цьому даний тип кабелів назад сумісний з більш «повільними» мережами, на які розраховані категорії 5 і 5е. У 6-ї категорії більш жорсткі вимоги до перехідним загасанням між парами і шуму системи. Стандарт передбачає впевнену передачу даних на частотах до 250 МГц (у категорій 5 і 5е - до 100 МГц). В принципі, шоста категорія (на відрізках кабелю довжиною до 30 метрів) може бути застосована і для 10-гігабітних мереж, для яких призначена ще більш досконала різновид кабелів - 6а. Остання витримує частоти до 500 МГц. Перехід на несучу частоту 250 МГц, а потім на 500 МГц диктує підвищені вимоги до якості вихідних матеріалів, а також до ретельності монтажу. Кожен виробник використовує свої методи досягнення відповідності кабелів стандартам категорій, проте є у них і загальні моменти:

Частота скруток. Більш ретельний контроль кручених пар дозволяє досягти більш ефективного придушення перешкод передачі. Тому інсталяторам слід дуже обережними при роботі з окремими парами і ні в якому разі не випрямляти скручування.

Рознесення пар. Якщо сусідні пари мають абсолютно ідентичну геометрію скруток, не виключена поява ділянок кабелю, де провідники розташовані паралельно один одному. Це може привести до втрати сигналу між парами.

Застосовувані матеріали. Провідники з міді з більш високим ступенем очищення від оксидів і оболонки з більш високими ізолюючими властивостями призводять до зниження ослаблення сигналу в кабелях.

Привівши частоту скруток до норми і забезпечивши рознесення пар, можна істотно підняти пропускну здатність мережі. Важливо пам'ятати, що для більшості мереж пропускною спроможністю до 1 гігабіта в секунду досить використовувати кабель категорії 5е, а для забезпечення більших бітрейтів годиться лише шоста категорія. Важливо відзначити, що нерідко фігурують в рекламних матеріалах кабелі категорії 5е з підвищеною до 350 МГц частотою практично завжди не дотягують до 6-ї категорії - не дивлячись на те, що остання тестується на 250 МГц.

Правильно інстальований мережевий канал - сама дистанція кабелю, патчкорди і комутаційні пристрої - забезпечує максимальну пропускну здатність. При цьому всі компоненти повинні відповідати одній і тій же категорії, на яку вони повинні бути протестовані. Можна професійно встановити на об'єкті мережу, вклавши в неї багато тисяч доларів - і втратити всі переваги, використавши в якості «останньої милі» патчкорди бюджетного класу. Виробники дешевих патчкордів звикли наносити на них маркування самого різного змісту, в тому числі і з твердженням, що даний огризок кабелю відповідає категорії 6а.