ВИДИ СОНЯЧНИХ ЕЛЕКТРОСТАНЦІЙ

Тенденція останніх років демонструє суттєве зростання популярності альтернативних джерел енергії. Найперспективнішим напрямком є сонячні ресурси. Сонячні батареї показали високу ефективність і тому виробники працюють саме в даному руслі, розробляючи нові модифікації і типи сонячних електростанцій. У цій статті Ви дізнаєтесь, чим відрізняються фотоелектричні сонячні електростанції від теплових і їх види.

Если вы хотите економить,мы предлагаем сонячні електростанції під ключ зелений тариф на выгодных условиях.

Принципова відмінність у функціонуванні

Сонячні фотоелектричні станції збирають промені сонця і перетворюють їх в електрику. У теплових процес трохи довше. Вони не відразу виробляють електроенергію, а передають тепло теплоносію, нагріваючи його до високих температур, і перетворюють в пар. Тільки після цього циклу виходить електрику.

Переваги сонячних теплових електростанцій:

висока продуктивність - згідно заявленим виробниками показниками ККД становить від 30 до 40%;

дозволяє акумулювати тепло, завдяки чому можливе функціонування практично без зупинки протягом 24 годин

Сонячні електростанції: основні типи

параболічних ЖОЛОБИ

СЕ, що передбачають параболічні концентратори, оснащені великою кількістю рядів концентраторів, розміщених паралельно. Вони виступають в якості параболічних відбивачів, їх завдання полягає в концентруванні сонячного випромінювання по всій площі теплопріемной трубки. Трубка містить циркулює теплоносій, вироблений на основі масла, який розігрівається до 400 C. Після досягнення необхідної температури він надходить на теплообмінник. Там вода перетворюється на пару під впливом високих температур. В результаті пара потрапляє на парогенератор. Саме на цьому етапі здійснюється перетворення електричної енергії, аналогічне звичайним станціям.

КОНЦЕНТРАТОРИ ФРІНЕЛЯ

Такі пристосування дозволяють підвищити ефективність електростанції за допомогою зниження собівартості. При цьому у даного типу вироблення електрики в розрізі року нижче. Конструкція передбачає наявність абсорбера, оснащеного відбивачами, які спрямовані на посилення ефекту концентрації променів сонця. Як і в попередньому пристрої, тут є місце освіти пара. Однак відбувається воно безпосередньо в трубці теплообмінника. Технологія дозволила значно зменшити собівартість.

Параболоїдних КОНЦЕНТРАТОРИ (тарілчасті ТИПУ)

Згідно з принципом роботи до приймача підключений "двигун Стірлінга" і на нього концентрується випромінювання. Приймач пристроїв підключається до "двигуна Стірлінга", в процесі випромінювання збирається на конструкції. Завдяки застосуванню даного типу можна отримувати або електрику, або механічну роботу. ККД таких станцій складає більше 30%.

Ефективність таких станцій значно вище, ніж у перерахованих вище. Це пов'язано з тим, що конструкція передбачає велику кількість відбивачів у вигляді дзеркал, які автоматично змінюють кут протягом світлового дня. Завдяки цьому сонячне випромінювання концентрується на центральному теплоприемник. Температура на теплоприемник перевищує 1000 ° С.