​Собор Паризької Богоматері

Собор Паризької Богоматері або, як його часто називають, Нотр-Дам де Парі - одна з найяскравіших і найбільш відвідуваних визначних пам'яток Франції. У величезному, величному храмі коронували, відспівували правителів Франції, вони відрікалися від трону, вінчалися, в тому числі, і знаменитий Наполеон Бонапарт. У стінах храму проходив суд над революціонеркою Жанною д'Арк. Ця католицька церква завжди була в центрі світових подій і зберігає 850-річну історію Франції.

Головний храм Франції почали зводити в 60-х роках XII століття і будували майже сто років. Потім доробляли вівтар, оформлення. Цей унікальний пам'ятник архітектури пережив кілька реставрацій, але багато збереглося тут з часів його зведення.

Интернет Магазин жалюзей, огромный ассортимент товара и их выгодная стоимость Вас приятно удивят.

Одним з головних прикрас храму є кругле вітражне вікно «Роза» на фасаді між вежами, йому вже більше семи століть, а його діаметр - близько тринадцяти метрів. До речі, цифра 13 - на цей раз тонн - зустрічається і в показнику ваги головного дзвона Емануель. Собор вражає своїми розмірами: вежі підскочили вгору майже на 70 метрів, а біля основи храм - 130 на 50 м.

Вражає і оздоблення храму - старовинні скульптури, вітражі, різьблені деталі, ліпнина. Все це можна побачити в основному приміщенні собору. Варто пройтися і по Королівській галереї з бюстами правителів. Незабутнім буде сходження на вежі, під час якого можна розглянути скульптури, що прикрашають фасад будівлі. З оглядового майданчика між вежами центр Парижа - як на долоні.

Рідкісні артефакти, такі як вінець Ісуса Христа, зберігаються в скарбниці, розташованої в прибудованому до собору приміщенні.

Як дістатися?

Нотр-Дам де Парі розташований в центрі міста, на однойменній площі, на острові Сіте. Поруч - кілька станцій метро і електричок RER. Найближчі станції - Cité і Saint-Michel (4-я лінія метро або лінії B і C поїздів RER - до Saint-Michel). Можна дістатися і автобусами - No 21, 38, 47 і 85.

вартість відвідування

Відвідати Собор Паризької Богоматері можна безкоштовно, в будь-який день тижня, з 7:45 до 18:45 (по неділях закривається на півгодини пізніше). Доступ для туристів закритий тільки 1 січня, 1 травня і 25 грудня. На оглядовий майданчик вхід платний - 7.50 EUR. Відкрито з квітня по жовтень з 9:30 (в липні і серпні - з 9:00) до 19:30, а в інші місяці - з 10:00 до 17:30. Квиток в скарбницю коштує 3 EUR.

Іноді доводиться відстоювати довгі черги, щоб потрапити в собор: часто це відбувається під час мес. На вежі - теж черги: варто прийти рано вранці, щоб уникнути очікування. У низький сезон - з жовтня по березень - черги зовсім скромні.

Собор не раз оспівували в романах, віршах і піснях, знімали в кіно. Широку популярність він здобув завдяки роману Віктора Гюго, а також кінофільму «Горбань із Нотр-Дама». Під час відвідування Собору Паризької Богоматері можна здійснити захоплюючу «подорож у часі» і відчути себе героєм книги або фільму.