Скільки сохнуть різні види шпалер

Обклеювання стін шпалерами залишається одним з найпопулярніших способів оформлення поверхонь в житлових і нежитлових приміщеннях. Технологія проведення робіт досить проста, тому все можна зробити без залучення фахівців. Але існує ряд нюансів, які потрібно врахувати, щоб ремонт завершився успішно. Наприклад, якщо не знати, скільки сохнуть шпалери, і відкрити вікна завчасно, то всі роботи можуть зійти нанівець.

Большой выбор искусственные цветы оптом по самой лучшей цене.

Фактори, що впливають на швидкість висихання

Існують певні правила того, як повинні сохнути шпалери.

В першу чергу на швидкість висихання впливає матеріал підстави. Чим краще він вбирає вологу, тим швидше висихає клей. Наприклад, гіпсові поверхні сохнуть швидше, ніж бетонні. Крім того, у кожного типу клею є номінальне час висихання, що також важливо врахувати.

Вологісний режим. Висока вологість (понад 60%) призведе до того, що матеріал буде висихати довше. Крім того, деякі вироби досить гігроскопічна, вони почнуть вбирати зайву вологу, що також може пошкодити покриття. Занадто низька вологість призведе до прискореної сушці.

Температурний режим. Виробляти обклеювання можна мінімум за +7 градусах, а сушити - при + 15 ... + 25. У приміщенні не повинно бути різких перепадів температур, протяги неприпустимі, заборонено використовувати нагрівальні прилади під час висихання матеріалу.

Після закінчення наклеювання необхідно припинити всі роботи в приміщенні. Якщо виникло питання, коли можна відкривати вікна після поклейки шпалер, то краще робити це коли матеріал повністю висохне.

Як швидко сохнуть шпалери різних видів

На те, скільки часу сохнуть шпалери, впливає і матеріал, з якого вони виготовлені. Сучасний ринок пропонує величезну кількість різних моделей, тому краще уточнити у продавця термін висихання конкретного виробу.

бамбукові

Отже, щоб з'ясувати, скільки сохнуть бамбукові шпалери, необхідно для початку звернутися до інструкції по їх обклеювання: там вказано, що буде потрібно не менше доби. У цей час не можна відкривати вікна або проводити будь-які оздоблювальні роботи. Але це актуально тільки в тому випадку, якщо матеріал використовується при відповідних умовах. Якщо буде нижче температура або вище вологість, то термін висихання збільшиться вдвічі.

вінілові

Розглянемо, скільки сохнуть вінілові шпалери на флізеліновій основі. Залежно від умов сушіння процес може зайняти від 24 до 48 годин. При цьому важливо пам'ятати, що якщо вологість в приміщенні висока, то доведеться додатково почекати день або два. Не можна відкривати вікна після поклейки шпалер, краще почекати близько тижня, особливо якщо ремонт проводиться в холодну пору року.

Якщо вінілові вироби виготовлені на паперовій основі, то висохнуть вони швидше - приблизно за 18-24 год.

паперові

Щоб відповісти на питання, скільки сохнуть паперові шпалери, необхідно врахувати ряд факторів. А саме, наскільки якісно було підготовлено основу, чи використовувалася грунтовка перед обклеюванням, чи дотримано технологія приготування клею. Якщо все було зроблено правильно, то період висихання складе 18-72 години. Така різниця пов'язана з тим, що верхній шар шпалер може відрізнятися. Наприклад, бамбукові вироби на паперовій основі висохнуть за 2-3 доби, шпалери вінілові - за добу. Якщо ж мова йде про простих одношарових виробах з паперу, то буде потрібно 12 годин.