Широкоформатний друк - як вибрати?

Ще не так давно вся зовнішня реклама створювалася виключно вручну за допомогою фарб і пензлів. Носіями реклами служили дерев'яні та металеві поверхні. Технологія друку на вініловій покритті була придумана в 70-х роках, а в Росії дісталася тільки в 90-і роки. Тоді ж і завезли перший широкоформатний принтер.

На цьому сайте, ви зможети знайти високої якості поліграфія Київ по доступним ценам.

В даний час існує два види широкоформатного друку: зовнішня реклама і інтер'єрна. Відрізняються: методом нанесення, якістю дозволу і матеріалом носія. Якщо для зовнішньої реклами буде досить якості до 360 точок на 1 дюйм, то інтер'єрний друк вимагає більш високої роздільної здатності. Чому саме такі вимоги? А тому що на вулиці банер буде знаходитися далеко від очей людей, (наприклад, висіти під дахом п'ятиповерхівки) а інтер'єрна реклама розташовується в приміщенні, відповідно відвідувачі зможуть розгледіти плакат поблизу.

Широкоформатний друк для зовнішньої реклами більш низької якості, яка призначена для розташування на вулиці, на великій відстані від очей людей. Так як даний вид реклами розташовується на вулиці, використовувані матеріали повинні бути стійкі до негативних впливів навколишнього середовища.

Інтер'єрна широкоформатний друк створюється тільки високої якості і призначена виключно для приміщень. Така друк застосовується для створення різних плакатів, лайтбоксів, мобільних стендів, Мобайл та іншої продукції, яку друкують на широкоформатних принтерах, а потім ламінують, щоб запобігти різні пошкодження.

Якість друку завжди залежить від декількох факторів:

1. якість фарби;

2. якість носія;

3. якість обладнання;

4. і найголовніше і найважливіше - якість зображення. Чим вище дозвіл зображення, тим краще його чіткість.

Для позначення дозволу беруть одиницю виміру dpi, що вказує на кількість точок (крапель) на 1 дюйм. Виходить, чим більше точок на 1 дюйм, тим вище буде дозвіл і відповідно якість зображення. Наприклад, візьмемо зображення з роздільною здатністю 720х1080 dpi, на 1 дюйм матеріалу наноситься 720 точок по горизонтальній площині і 1080 по вертикальній.

Ще одна важлива деталь якості друку - це розмір точки (краплі) самої фарби в принтері. Цей параметр визначить зернистість друку. Для виготовлення зовнішньої широкоформатного друку найчастіше використовують зображення 180-720 dpi (розмір краплі 32-54 пкл), а для інтер'єрної друку 720-1080 dpi (розмір краплі 17-32 пкл).

Дуже рідко використовують дозвіл більше, ніж 720-1080 dpi, так як ці параметри цілком задовольняють смаки замовників, а якщо використовувати більш високі дозволу, то відповідно і ціна на широкоформатний друк буде набагато вище.

висновок:

При виборі дозволу зображення не варто виходити виключно з передбачуваного бюджету, потрібно враховувати для чого ви хочете замовити широкоформатний друк. Так як для вулиці і для приміщення абсолютно різні вимоги до реклами. Адже якщо замовити нижчу друк для розміщення в приміщенні - це не найкращим чином відобразиться на іміджі вашої компанії, так як всі недоліки низкобюджетной друку буде легко побачити.