Сент-Шапель (Свята капела)

Свята капела Сент-Шапель В Парижі вважається одним з найбільш примітних і вишуканих пам'яток середньовічної архітектури, який розташований в першому окрузі Парижа. Споруда була побудована в період з тисячу двісті сорок три по 1248 року на острові Сіте у дворі королівського замку за велінням правлячого короля Франції Людовіка IX Святого, який отримав прізвисько за свою побожність, а також завдяки трепетному відношенню до християнських цінностей

Оригинальный дизайн интерьера днепр заказать по самой выгодной стоимости на сегодняшний день.

Король два рази робив хрестові походи. У 1239 році він викупив у Балдуина II, який був Латинським імператором, християнські реліквії Страстей Господніх, за величезну на той час суму в 135 тисяч лівр. Серед них знаходилися фрагмент хреста, на якому був розп'ятий Ісус Христос, а також його терновий вінець.

Людовик IX вирішив звести святу капелу для зберігання реліквій, таких дорогих у всіх відносини. Будівництво Сент-Шапель обійшлося дешевше, ніж самі реліквії - «всього» в 40 тисяч лівр. Вона вийшла настільки красивою і багатою, що в ній гідно було молитися навіть самому королю. Монарху було надано верхній зал капели, вхід в який йшов прямо з королівських покоїв по галереї, яка не збереглася до теперішнього часу. Придворні молилися в нижньому залі капели.

Капела Сент-Шапель з 1862 року є національним історичним пам'ятником.

Багато декорований перший ярус споруди, стіни прикрашені геральдичними ліліями, семиметровий звід розписаний фресками, віконні прорізи розфарбовані вітражами. Але абсолютно не можна порівняти ця краса перед тим дивом, яке художники і архітектори створили на другому ярусі. У кутку знаходиться вузька середньовічна сходи, яка веде в королівську молельню наверх.

Особливо свята капела красива в ясний сонячний день. Піднявшись на другий ярус, здається в одну мить, що тут немає стін, а є тільки різнокольорові вітражі, величезні вікна, пробиті наскрізь сонячним світлом і всередині тільки переливається і тремтячий світлом повітря. Озирнувшись, через кілька хвилин розумієш, що і перекриття, і стіни на місці, але вони непомітні в порівнянні з площею вікон. Вітражі висотою в п'ятнадцять метрів займають площу близько 600 кв.м., ілюструючи тисячі сцен з Нового і Старого заповітів. Більша частина творів мистецтва всередині Сент-Шапель є унікальними репродукціями XIII століття і є справжніми.

капела зовсім невелика, але завдяки архітектурним рішенням, яке візуально полегшило конструкцію стін, вона здається великою, невагомою та прозорою.

Сент-Шапель пережила безліч неприємностей, таких як пожежі та повені, хаос Французької революції, який завдав шкоди і привів до втрати зберігалися в її стінах реліквій. Деякі з них були передані в Собор Нотр-Дам в Парижі на зберігання, де і знаходяться по теперішній час.

Свята капела цікава зовні своїм витонченим шпилем висотою в 33 метри. Дах прикрашають страхітливі кам'яні химери, які є сестричками тих, що прикрашають собою Собор Нотр-Дам.