Різновиди ірландських танців

Ірландія славиться незрівнянно багатою танцювальною культурою. Світовий інтерес до ірландських танців останніх 10-20 років обумовлений появою ефектних ірландських шоу.

У нас элитная школа танцов тут если у вас есть желание обучиться танцов обращайтесь к нам.

Три головні види ірландського танцю: сольний, кейлі і сет. Сольний танець в основному виступає як видовище, підготовлене майстрами, або як змагальний вид. Він вимагає професіоналізму і багатьох років досвіду. Кейлі, заслуга Гаельська Ліги, це група танців фольклорних ірландських пластів - довгі танці в лінію і танці в колі, і танців, створених штучно. Для кейлі характерні стрибки і щільно притиснуті до корпусу руки - "руки по швах".

Сет-танці з'явилися трохи згодом після того, як ірландські солдати, які повернулися з воєн Наполеона, привезли з собою кадриль - чотири пари один навпроти одного, що утворюють квадрат. Кадриль із збільшеним темпом і власне ірландськими рухами і стала називатися сет. Сети складаються з фігур - рухів, виконаних в певній послідовності. Число фігур може бути різним - від двох до шести, і кожна зі своїм розміром - Джигою (6/8), рілом (4/4) або хорнпайпи (4/4). У сеті немає стрибків, характерних для степ-танців, але через безліч різновидів кроків танець виглядає дуже різноманітно.

Спочатку ірландські танці виконувалися тільки чоловіками. Коли з'явився степ, жінкам не довірили і його. Зараз все змішалося. Але, тим не менше, найбільш видовищними на чемпіонатах визнаються змагання молодих танцюристів віком від двадцяти років і старше - саме на їх виступи набираються повні зали. Незважаючи на прихильність танцюристів традиціям ірландського танцювального мистецтва, в останні роки набула популярності балетна пальцевая техніка: в жорсткій взутті ходять, вставши на шкарпетки, що протипоказано дітям до дванадцяти років.

Сьогодні ірландські танці продовжують підкорювати світ. Танцювальні школи, в програму яких входять національні ірландські танці, привертають безліч учнів не тільки в самій Ірландії, але і в багатьох інших країнах. Регулярно в світі проводяться чотири великих змагання - Чемпіонат Америки, Всеірландскій чемпіонат, Чемпіонат Великобританії і Чемпіонат світу. За традицією, Чемпіонат світу проходить в Ірландії, і на нього прибувають тисячі танцюристів, для яких гідний результат на чемпіонаті може стати початком зоряної кар'єри. Наприклад, в 1998 році Чемпіонат світу, що проходив в Енніс (Ennis), зібрав три тисячі учасників і ще сім тисяч тренерів, вчителів та уболівальників. Цікаво, що в чемпіонаті може взяти участь танцюрист будь-якого рівня, будь то початківець любитель або професіонал високого класу.