ПРИЗНАЧЕННЯ пірометрами

Основне при виборі пірометра це чітко знати постановку задачі: яку поверхню і з якого матеріалу необхідно вимірювати, яка температура вимірюваної поверхні, з якою дистанції проводити вимірювання, і що собою представляє навколишнє середовище і об'єкти, що знаходяться між пірометром і вимірюваної поверхнею. Відповідь на ці чотири базових питання дозволить Вам визначитися з типом пирометра, але можливо ще не з конкретною моделлю.

У нас большой ассортимент прочных и надёжных пирометр цена доступная, доставка в любой город.

Сьогодні все найбільш поширені типи пірометрів працюють в інфрачервоному спектрі, проте мають абсолютно різні технології перетворення світлового випромінювання в електричний сигнал.

Розглянемо чотири типи пірометрів: традиційні інфрачервоні пірометри абсолютної енергії хвилі (інфрачервоні пірометри), інфрачервоні пірометри відносної енергії хвиль (двоколірні пірометри), інфрачервоні термопари і оптоволоконні пірометри.

Інфрачервоні (одноколірні) пірометри

Принцип дії традиційних інфрачервоних пірометрів заснований на вимірюванні абсолютного значення випромінюваної енергії однієї хвилі в інфрачервоному спектрі. На сьогодні це відносно недорогий безконтактний метод вимірювання температури. Дані пірометри можуть наводитися на об'єкт з будь-якої дистанції і обмежені лише діаметром вимірюваного плями і прозорістю навколишнього середовища, вони ідеальні для переносних моделей, і тому можуть працювати за принципом "навів і вистрілив". До їх істотних недоліків можна віднести чутливість до забруднення навколишнього середовища, що обмежує їх застосування в запилених, задимлених або вологих середовищах. На їх показання також можуть впливати сильні електромагнітні поля, тому їх використання, наприклад, поруч з індукційними нагрівальними установками не бажано. Вони також можуть серйозно "брехати" при вимірюванні температури поверхні об'єктів, що переходять під час технологічного процесу з одного фізичного стану в інше, коли біля поверхні змінюється показник чорноти. Наприклад, таке відбувається під час розливання металу, коли матеріал переходить з рідкого стану в твердий.

інфрачервоні термопари

Практично такими ж характеристиками володіють інфрачервоні термопари. Однак принципова різниця між ними - в перетворенні сигналу. Якщо інфрачервоний пірометр використовує для перетворення крім силіконових або тонкоплівкових детекторів, ще й різну електроніку для посилення, лінеаризації і перетворення сигналу, то інфрачервона термопара лише перетворює світлове випромінювання в нелінійний термопарний сигнал. Простота у виконанні і відсутність електроніки, дозволяє знайти унікальне застосування і цим пристроям. Головна їхня перевага - це низька ціна і сумісність з вимірювальною апаратурою (самописами, вимірювачами, регуляторами та ін., Що мають аналоговий термопарний вхід, як правило ХА). Крім того, максимальна температура їх експлуатації трохи вище, ніж у інших пристроїв з причини відсутності електроніки. Вони також можуть застосовуватися в важко доступних і віддалених місцях завдяки невеликим габаритам і мінімальним обмеженням до довжини термокомпенсаційного кабелю. Серйозними мінусами інфрачервоних термопар є широкий спектральний діапазон і досить висока похибка (2% і більше).

двоколірні пірометри

Двоколірні пірометри з'явилися відносно недавно. Принцип їх роботи заснований на вимірюванні відношення значень випромінюваних енергій двох або більше хвиль в різних колірних спектрах (традиційні інфрачервоні пірометри вимірюють абсолютне значення випромінюваної енергії однієї хвилі і тільки в інфрачервоному спектрі). Застосування більш досконалої технології дозволяє уникнути впливу пилу, диму, газу і пари в навколишньому середовищі на показання пірометра, а також виключити вплив зміни показника чорноти об'єкта, наприклад у випадку з розливанням металу. Такі пірометри без проблем вимірюють навіть через запилене скло екрану в печі.