Обираємо ламінат

Далеко не кожен може дозволити собі дорогий паркет, тоді постає питання, що ж стелити на підлогу? На щастя, відповідь існує і його використовують багато людей.

Здесь большой выбор различного ламината https://www.stroy-dom.kiev.ua/laminat-i-parket/laminate/manufacturer/kronotex гарантируем качество и доступную цену.

Отже, з проблемою покриття підлог прекрасно може впоратися ламінат. Він є таким собі замінником паркету, проте практично нічим не гірше за характеристиками і властивостями. Він володіє такими потрібними якостями як міцність, рясніє безліччю квітів і фактурами малюнка.

Ламінатом є панель, отримують його з плит ДСП або ДВП, проте є варіанти, отримані з накладених один на одного шарів паперу. Найголовніше, що він відповідає за всіма вимогами і зручний в подальшій експлуатації.

Отже, переходимо до суті. Ось справа доходить до вибору матеріалу (тобто ламінату), але який же вибрати, що підійде і задовольнить всі переваги?

Варто почати з теорії. Ламінат буває різних класів, і визначаються вони по зносостійкості. Це класи під номерами 21-22-23 та 31-31-33. У цій класифікації перша цифра включає в себе тип приміщень, для яких потрібен ламінат. Цифра два підходить для житлових будівель, а цифра три для комерційних підприємств. Подальша цифра, це можливе навантаження.

Що стосується класів 21-22, вони в основному розраховані на малу прохідність. Ціна у них відповідна, тобто дуже низька, теж можна сказати і про термін експлуатації (3-4 роки). Набагато довше прослужить клас 23, але все ж, як то кажуть «скупий платить двічі», тому бажано відразу вибрати надійний варіант, це клас 31, ціна у нього не дуже відрізняється від попередніх класів. А ось вже 32-33, є класами преміум категорії, і чудово підійдуть для приміщень, де прохідність дуже висока.

Сам ламінат можна розділити на дві групи:

вологостійкий, водостійкий

і відповідно, не водостійкий.

Для передпокою або кухні хорошим варіантом буде вологостійкий ламінат, а для ванною - водостійкий. Різниця буде полягати в самій структурі ламінату. В основу вологостійкого входить плита HDF, що має щільність не більше 900 кілограм на кубічний метр. Особливі смоли в процесі пресування плит дозволять заповнити всі порожні простори, завдяки чому волога не зможе проникнути всередину. Стики цього покриття добре оброблені воском, а головна його особливість, це те, що безпосередньо після попадання води і її тривалого перебування, висохши, ламінат знову стане колишньою форми. Буде доречним використовувати даний ламінат в приміщеннях з високим рівнем вологості, або там, де високий ризик пролити воду. Однак воду слід негайно видалити з плит.

У свою чергу водостійкий ламінат теж має ряд сильних сторін. Треба лише пам'ятати, що його необхідно купувати лише в спеціалізованих магазинах, які мають в наявності сертифікат якості. І безпосередньо перед монтажем, він повинен пробути в приміщенні добу.

Далі слід хороше запитання, який ламінат, клейовий або замковий краще використовувати?

При виборі клейового варіанти, обов'язково будуть труднощі з укладанням, тому краще звернутися за допомогою до професіоналів в цій справі. Однак незважаючи на це, такий монтаж буде надійним захистом від попадання вологи на стиках, що в інших випадках призводить до розбухання і псування ламінату. Мінусом є те, що доведеться купувати спеціальний клей і розібрати назад його вже буде не можна. Настійно не рекомендується використовувати його для підлог з підігрівом.

У свою чергу, замковий ламінат буде більш простий в збірці, ніж клейовий. При цьому виді монтажу, зовсім не потрібні якісь спеціальні інструменти, так як все робиться вручну. Виходячи з назви, можна зрозуміти, що планки просто замкнути між собою, а також вони дуже гнучкі і, як не дивно, міцні. Цей підлогу можна розібрати як пазл, а також використовувати знову, якщо в подальшому буде переїзд в інший будинок або квартиру.

У підсумку, завдяки всьому зібраному вище матеріалу, можна переконатися, що ламінат не так вже й поганий, як могло б здатися спочатку. Однак, якщо ж сильних проблем з бюджетом немає, можна сміливо купувати паркет.