Лісовий стиль в ландшафтному дизайні

Багато людей можуть подумати, що створення ландшафту в лісовому стилі - це досить нове віяння. Однак, така ідея зародилася вже дуже давно - ще в 18 столітті. Її автором вважають англійського письменника і садового дизайнера Стівена Швейцера.

Если вы желаете, чтоб во дворе была чистота и уют DreamGarden мы сможем вам выполнить любую услугу, качественно и за короткое время.

Лісовий стиль в ландшафтному дизайні стане відмінним рішенням для формування на своїй ділянці зони відпочинку від проблем і міської суєти. Такий тихий мальовничий куточок буде місцем умиротворення, спокою і єднання з природою. Причому його створення не складе особливих труднощів, якщо ваша ділянка знаходиться в лісистій місцевості. В інших же випадках потрібно докласти певних зусиль, а також проявити терпіння, і тоді результат дійсно порадує вас.

Основні елементи і особливості планування

Основним принципом при плануванні лісового дизайну ландшафту є повна природність. Робота природи повинна бути видна у всіх деталях, а ось втручання людини - бути практично непомітним. Якщо вам необхідно створити проект ландшафтного дизайну «з нуля», рекомендується вибрати радіальне планування. Чим більше відстань від будинку і господарських будівель, тим сильніше сад повинен бути схожим на справжню лісову гущавину.

Розглянемо основні елементи лісового стилю в ландшафтному дизайні і способи їх оформлення:

Елементи лісового стилю в ландшафтному дізайнеТропінкі. Їх потрібно розміщувати так, як би їх розташувала сама природа, тобто в найбільш зручних для ходіння місцях. В якості покриття садових доріжок необхідно використовувати пісок і дерен, нещільно насипану тріску або гравій натуральних тонів з проростає травою в проміжках.

Квітники. Вони повинні нагадувати галявини. Їх можна чергувати з рослинними композиціями, які будуть імітувати тінисті зарості. Газонів, як таких, в лісовому стилі ландшафтного дизайну не існує. Їх замінюють галявини, всіяні почвопокровними багатолітниками.

Водойми. Для них характерні вільні і розмиті обриси, а також порівняно невеликі розміри.

Малі архітектурні форми. Для їх створення застосовуються виключно натуральні матеріали, найчастіше деревина. Як лавок можна використовувати злегка оброблені стовбури дерев. Альтанку рекомендується стилізувати під курінь. А роль огорож відводиться живоплотам з рослин, які не вимагають стрижки.

Декор саду. Рукотворний ліс можна прикрасити максимально природними композиціями з валунів або кам'янистими відсипання. Доречно будуть виглядати тематичні садові фігурки, наприклад, їжаки, білки або гриби.

Вибір рослин для ландшафту в лісовому стилі

Підбираючи рослини для посадки в саду, оформленому в лісовому стилі, пам'ятайте, що для даного напрямку чужа екзотика. На ділянці можуть розташуватися такі крупномери, як береза, в'яз, дуб або вільха. Листяні дерева добре поєднуватимуться з хвойними, наприклад, сосною або ялиною. У вашому саду зможуть знайти собі місце і дика груша, липа, вишня, лісова яблуня або горобина. А як підлісок відмінно виступлять чагарники жимолості, малини або ожини. На узліссях і галявинах ви можете посадити лісову суницю, чорницю і різні лікарські трави.

Лісовий стиль в ландшафтному дизайні особливо гарний тим, що він практично не потребує догляду. Саме тому дане напрямку в оформленні ділянки особливо підійде людям, які бажають більшу частину проведеного в саду часу присвячувати відпочинку.