Колоси Мемнона

На просторій рівнині, що розкинулася недалеко від Фів, можна побачити залишки монументальної алеї, яка колись вела до храму Аменхотепа III.

Історія і міфи

Качественные натяжные потолки Красногорск цены с установкой Вас приятно удивят, так как они являются самыми низкими на сегодняшний день.

Як це не прикро, але храм Аменхотепа вже не існує, а те, що від нього залишилося, відоме як «колоси Мемнона». Йдеться про двох величезних статуях 20-метрової висоти, тільки ноги яких мають 2 метри в довжину і метр в ширину. Виліплені з монолітних блоків пісковика, вони зображують сидить на троні фараона зі складеними на колінах руками. Південний колос зберігся трохи краще, ніж північний. Ймовірно, в 27 році до н.е. сильний землетрус зруйнував багато фиванские споруди і знищило верхню частину колоса до пояса. Втім, багато істориків вважають, що дані руйнування послужили результатом акту вандалізму з боку короля Камбиза. На користь цієї теорії говорить той факт, що Єгипет ніколи не був країною, в якій поширені землетрусу.

Щоранку на сході сонця можна почути, як статуя видає неясні, протяжні звуки, в яких багато мандрівників чують сумну, але гармонійну мелодію. Цей феномен, підтверджений такими великими істориками як Страбон, Тацит, Лукіан і Філострат, дозволив грецьким поетам скласти витончену історію. За легендою, «співаючий камінь» - це Мемнон, син богині Еос і Тифона, повелителя Єгипту і Ефіопії. Відправлений власним батьком на підтримку троянцам, обложеним грецької армією, Мемнон прославився, перемігши в битві героя Антілоха, сина Нестора, після чого загинув, убитий рукою Ахілла. Еос умилостивити всемогутнього Зевса воскресити її сина хоча б на мить на добу. Таким чином, щоранку, коли богиня ранкової зорі Еос пестить своїми променями сина, той відповідає матері протяжним сумним стогоном.

У реальності цей феномен має абсолютно реальне обгрунтування. Звуки утворюються в результаті пульсацій, що відбуваються на площині зламу при надходженні тепла перших сонячних променів на поверхню охололого за ніч каменю.

Протягом багатьох століть на ногах колоса були видряпані численні і часом цікаві написи. Одна з них говорить: «Знай, про Той, хто царює над водами, власне Мемнон ще в доброму здоров'ї, і, зігрітий материнським полум'ям, він видає власний гучний голос біля підніжжя Лівійських гір в Єгипті, там, де Ніл розмежовує надвоє прекрасновратние Фіви; тоді, коли ти, Ахілл, колись ненаситний в битві, вже більше німий і на рівнині Трої, і в горах Фессалії ».