Каркасний будинок - практика будівництва

Основа каркасного будинку - дерев'яний або металевий каркас, який зовні обшивається дошкою або деревостружкових вологостійкими плитами (ОСП). З подальшої чистової обробкою вініловим або металевим сайдингом, Стекломагнезітовий листом, цеглою або будь-якими існуючими матеріалами для обробки фасадів. Зсередини каркас обшивається обшивальною дошкою, деревостружкових вологостійкими плитами або гіпсокартоном. З подальшою чистової обробкою.

Здесь вы сможете найти контакты и биографию Юрий Андреев известный предприниматель.

Існує багато типів каркасних будинків. У нашій місцевості найбільшого поширення набули два. Це каркасно-рамкові будинку (з дерев'яним каркасом) і будинку з SIP панелей.

Дім із дерев'яною структурою

Для каркаса застосовується сухий обрізної пиломатеріал хвойних порід (сосна, ялина). На практиці можливе застосування пиломатеріалу природної вологості (1 -2 сорту). Він значно дешевше сухого. Час складання каркаса близько місяця. А так як будівництво проводиться в основному в літній час, то за час збирання відбувається природна сушка пиломатеріалу, яка має свої плюси. При камерній сушці дерево піддається впливу високих температур. Виникає внутрішня напруга в матеріалі. Що може привести до деформації і утворення тріщин, як зовнішніх, так і внутрішніх (невидимих). Це знижує механічну міцність матеріалу. При природній сушці цього не відбувається. Можна зробити висновок, що застосування сухого пиломатеріалу виправдано при масовому будівництві. Коли в першу чергу важлива швидкість виконання робіт.

Для зовнішньої (чорновий) обшивки застосовується пиломатеріал або плита ОСП (орієнтована стружкова плита).

Плита ОСП. Може бути товщиною 10 - 16 мм. Чим більше відстань між стійками каркаса, тим товщі повинна бути плита.

Переваги: висока вологостійкість; простота монтажу.

Недоліки: мала повітропроникність (стіна виходить «дихав»); застосування при виробництві плит фенол-формальдегідних смол, шкідливих для здоров'я.

Пиломатеріал. Застосовується обрізний пиломатеріал хвойних порід товщиною 25 мм. Можливе застосування матеріалу 3 сорти (дешевше), в якому допускається наявність обзола. Неприпустимо застосування пиломатеріалу ураженого цвіллю, грибком або комахами. Ця умова також відноситься і до матеріалу каркаса. Доцільно дошку обшивки розташовувати не горизонтально, а під кутом приблизно 45 градусів. В цьому випадку дошка виконує роль «укосин». Що спрощує конструкцію каркаса. При горизонтальній обшивці необхідне застосування «укосин» в самому каркасі.

Переваги: екологічність (відсутність «хімії»); повітропроникність.

Недоліки: більший час і складність монтажу, в порівнянні з плитою ОСП; висока водопроникність через наявність щілин між дошками обшивки. Останній недолік усувається застосуванням гідро-вітрозахисною плівки, яка розташовується між зовнішньою чорновий і чистовий обшивками.