Електрика на кухні

Електрика на кухні не може бути зроблена погано. З одного боку, наповненість кухні побутовими приладами, велика частина яких, мають підвищену потужність, а з іншого боку неможливість урізати їх кількість на кухні змушують пред'являти до електрику на кухні підвищена увага.

Если у вас проблема с электрикой , мы сможем вам помочь Вызов электрика Киев выполним работу качественно за быстрое время и по доступной цене.

Електрика на кухні - планування

Примітка: Основний зміст статті відноситься до капітального ремонту кухні до прокладанням нової електропроводки.

Електрика на кухні починається з планування, а планування електропроводки на кухні потрібно почати з розрахунків. Випишіть на аркуші паперу всі плановані побутові прилади, які плануєте використовувати на кухні.

Далі, на тому ж аркуші, поруч з приладами, проставте їх споживану потужність. Її можна подивитися в паспортах до приладів, якщо паспортів немає, скористайтеся пошуком Інтернет.

Підрахуйте загальну потужність всіх побутових приладів кухні. Якщо в список потрапила плита і духова шафа, то приберіть їх потужності з підсумкової потужності приладів. Для плити і духовки потрібні окремі живлять лінії.

Отриману підсумкову потужність всіх приладів розділіть на 220. Отримайте значення максимальне значення робочого струму електропроводки кухні.

Це значення вам потрібно для установки автомата захисту для груп кухонної електропроводки.

Саме для груп. Для кухні краще зробити кілька групових кіл електропроводки. Окремі ланцюга для електроживлення плити, посудомийної машини, пральної машини, світла. Розетки розділити на дві групи розділивши кухню навпіл по лінії перпендикулярній робочої поверхні кухні.

Електрика кухні без заміни електропроводки

Якщо ви не хочете або не можете замінити стару електропроводку, то дотримуйтесь наступних правил.

Якщо дроти на кухні алюмінієві, то використовуйте для проводки теж алюміній;

Замініть старі автомати захисту на нові, з аналогічним номіналом;

Аллюміневий проводка проводами перетином 2.5 мм2, може витримати навантаження 3,5 кіловата, що відповідає току в 16 Ампер. Отже, автомати захисту для аллюминевой проводки можна замінити на 16 Ампер (таблиця вгорі);

Для плити у вас в будь-якому випадку, повинна бути прокладена окрема лінія електроживлення. Швидше за все, аллюміневий провід 3 × 4 мм 2. На такий провід, можна «повісити» плиту потужністю не більше 4,6 кВт (220 вольт) і 7,9 кВт (380 Вольт), при прокладці проводки в трубі або коробі. При відкритому прокладанні: 7кВт і 12кВт відповідно. Автомати захисту для плити 24 Ампера і 32 Ампера відповідно.