​Долина Царів

Долина Царів - це долина царських гробниць, загублена серед скель неподалік від стародавнього міста Фіви.

Долина Царів - вражаюче місце, випалене сонцем пустелі, яке ідеально підходить для будівництва обителі вічного спокою фараонів. Навіть в наш час Долина Царів оповита загадкової серпанком таємниці.

Оригинальная флешка браслет с логотипом купить по самой выгодной стоимости на сегодняшний день.

Гробниці в Долині царів

До теперішнього моменту в Долині царів знайдено шістдесят чотири гробниці. Всі вони побудовані за схожим планом: похилий коридор завдовжки до двохсот метрів, круто йде вниз на глибину до ста метрів і закінчується трьома або чотирма кімнатами. Стіни і стелі коридорів і кімнат покривають збереглися до наших днів яскраві кольорові малюнки, що розповідають про життя і подвиги покійного фараона. Входи в гробниці засипані великими каменями.

На жаль, всі знайдені в Долині Царів гробниці були розорені ще в давнину. Лише гробниця Тутанхамона, виявлена англійським археологом Говардом Картером в 1922 році, залишилася майже недоторканою.

Долина Корольов

Поруч з Долиною Царів розташовується інший некрополь - Долина Корольов, в якому поховані не тільки цариці, але і рано померлі єгипетські принци. Тут археологам вдалося знайти понад сімдесят гробниць, які трохи менше за розмірами і зовнішнім виглядом нагадують усипальниці в Долині Царів.

Історія Долини Царів

Історія Долини Царів почалася з несподіваного рішення фараона Тутмоса Першого відокремити свою гробницю від заупокійного храму і захоронити своє тіло не в пишній гробниці, а в таємному місці. Фараон і його придворний архітектор Ірени сподівалися, що гробниця, захована в скелях, буде краще захищена від грабіжників, ніж відкриті поглядам піраміди. А щоб ввести мисливців за легкою наживою в ще більший обман, храми мертвих закладалися в видаленні від самих гробниць.

Протягом п'яти століть така форма поховань залишалася незмінною і лише трохи удосконалювалася. У вапняковій скелі прокладалися довгі і глибокі коридори. До похоронної камери вели секретні падаючі двері, головний вхід маскувався земляними горбами і насипами. Зате декор і похоронні дари, до яких належали гімни, магічні формули з «Книги мертвих», фігурки божеств і біографії померлих, відтворені в картинах, були дуже різноманітними.

Але незважаючи на всі старання будівельників гробниць, спокій Тутмоса Першого та інших фараонів був недовгим. Відомо безліч фактів, пов'язаних з розкраданням гробниць, таємними крадіжками і нічними нальотами при світлі смолоскипів. І мова йде не тільки про злодіїв, які бажають заволодіти коштовностями, але і про відданих фанатиків. Вважаючи, що їх пан в небезпеці, вони переносили його мумію з однієї гробниці в іншу. Наприклад, фараон Рамзес Третій був таким чином похований тричі! Гробниці Долини Царів - це найвищі зразки світового мистецтва, вони включені в число скарбів всесвітньої спадщини. Однак зараз мумій в цих гробницях немає, всі вони виставлені в залі мумій Єгипетського музею в Каїрі. І лише мумія фараона Тутанхамона зберігається там, де вона пролежала майже три з половиною тисячі років.