Чи потрібні на вашій дачі сонячні батареї
За останні роки різко зросла кількість компаній, які пропонують установку і допомогу в обслуговуванні сонячних модулів. Всім нині хочеться екологічності та економічності. Але наскільки ефективно встановлювати сонячні «енерджайзери» в російських широтах, де сонце далеко не кожен день?
Для российских и русскоязычных сайтов мы предлагаем установку сонячні батареї в Україні Житомир за быстрое время и по доступной цене.
КУДИ ЙДЕ ЕНЕРГІЯ
Сонце дає досить багато енергії. Ідеальна сонячна батарея площею всього один квадратний метр, розміщена в космосі на орбіті навколо Землі, здатна виробити за місяць близько 1000 кіловат-годин енергії. Цього було б достатньо, щоб повністю забезпечити електрикою три-чотири середні квартири. Але, на жаль, не ідеальні самі батареї. Їх ККД - частка світла, яку вони перетворять в енергію, - становить лише 20-30%. При розміщенні на Землі близько половини енергії втрачається через те, що вночі темно. З половини, ще половина пропадає через хмарність. А з останків ще половина - через те, що Сонце розташоване під кутом до горизонту, і його світло падає на батарею похило.
- В результаті, батарея, яка при установці в космосі могла б забезпечувати енергією 5-10 чоловік, на Землі дає енергії в 10-100 разів менше і в кращому випадку може живити одну лампочку потужністю 40-60 Вт. Щоб отримати задовільну потужність, доводиться забудовувати батареями досить великі площі, іноді додатково оснащувати їх поворотними механізмами стеження за Сонцем, що незручно, громіздко. З цієї причини сонячна енергетика не отримала досі широкого поширення в побуті, - пояснює головний науковий співробітник Фізичного Інституту ім. П. Н. Лебедєва РАН (ФІАН), доктор фізико-математичних наук Сергій Богачов.
Але все ж багато міст Європи в спробі уникнути спалювання нафти і газу і від вселяє всім страх атомної енергетики живляться енергією від найбільшого небесного світила. Незважаючи навіть на те, що поки сонячна енергія обходиться в два-три рази дорожче традиційної. Наприклад, у не сонячної Великобританії сонячні панелі став продавати відомий у всьому світі магазин IKEA. А в Іспанії, побоюючись, що до 2020-2025 року приватні сонячні станції стануть всерйоз конкурувати з державними потужностями, навіть примудрилися ввести «податок на сонці», а також змусити приватників включати свої сонячні станції в державну електромережу (ніж жителі країни були обурені). У великих містах батареї використовують на станціях громадського велопрокату, в терміналах для зарядки мобільних телефонів, для освітлення вуличних переходів.
У нас же знайти сонячну батарею можна лише у виняткових випадках. Але фахівці в області сонячної енергетики запевняють, що майбутнє за «світлими» технологіями. І радять перейти на більш економне освітлення та живлення, мотивуючи це дешевим обслуговуванням. Чи так це? Перевіримо.