Будинок з бруса: плюси і мінуси

Дерев'яні будинки є екологічно чистими спорудами. Вони відрізняються своїм затишком і нешкідливими властивостями використовуваних матеріалів. З кожним роком власники заміських ділянок, туристичні фірми, приватні забудовники все частіше замовляють брус при зведенні котеджів, невеликих будиночків для відпочиваючих або повноцінних будинків постійного проживання. Чим викликана така висока популярність даного матеріалу? Вся справа в ряді незаперечних переваг перед спорудами, виконаними з газоблоку, колоди або цегли.

Объявления Харьков здесь вы сможете найти все что вам необходимо.

Переваги будинків з бруса

Доступна вартість споруди. Використання бруса значно дешевше всіх інших пропозицій на ринку.

Швидке зведення. Бригада, що складається з 3-4 чоловік, здатна поставити стіни споруди за все за 1-3 тижні.

Проста технологія зведення. Будівництво будинку з бруса можна здійснити своїми силами, необхідно тільки вивчити кілька доступних рекомендацій.

Екологічність. Брус є натуральним матеріалом, який не має шкідливого впливу на навколишнє середовище і здоров'я людини.

Не має потреби дорогий внутрішньої обробки. Споруди з профільованого бруса самі по собі привабливі без додаткової обробки. Найчастіше невелику обробку здійснюють за допомогою блокхаус або євровагонки. Це надає інтер'єру тепло і затишок.

Якісна ізоляція. У зимовий період будинок з бруса відмінно захищений від холоду і не вимагає додаткових робіт з утеплення. Влітку в приміщенні прохолодно і комфортно, оскільки стіни не нагріваються.

Відсутня необхідність зведення дорогого фундаменту.

Недоліки будинків з бруса

Всі будинки з дерева мають підвищений ризик до займання та пожеж. Однак проста обробка стін спеціальними вогнетривкими складами до мінімуму зводить таку імовірність (можливо, знизиться екологічність матеріалу). Дуже важливо строго дотримуватися пожежних норм при обладнанні будинку електрикою і опаленням.

Також в умовах підвищеної вологості дерево гниє і поступово старіє, тому необхідно буде захистити брус від попадання вологи. Досить часто стіни обшивають сайдингом, а на даху роблять якісний водостік. При правильному виконанні таких заходів будинок з бруса може легко простояти від 70 до 100 років.

З огляду на всі плюси і мінуси, слід зробити висновок, що дерев'яний будинок буде найкращим рішенням для тих, хто бажає створити екологічно чисте середовище і зберегти більшу частину сімейного бюджету.